Ekologiczny billboard stanie na Times Square
Ekologiczny billboard stanie na Times Square
Na nowojorskim Times Square stanie w grudniu pierwszy ekologiczny billboard, zasilany w całości energią słoneczną i wiatrową. Instalowanie świetlnej reklamy rozpocznie się jeszcze w listopadzie.
Ptaki uczą się
Ptaki uczą się "obcych języków"
Ptaki uczą się rozpoznawać alarmujące dźwięki wydawane przez ptaki innych gatunków, nawet jeśli bardzo odbiegają one od ich własnego repertuaru - wykazały badania.
Eliksir młodości działa…na myszach
Eliksir młodości działa…na myszach
Przy okazji badań nad nowotworami hiszpańscy naukowcy wyhodowali specjalny szczep myszy. Gryzonie nie tylko są odporne na raka, ale także starzeją się wolniej niż zwykli pobratymcy. Taka supermysz żyje do dwóch razy dłużej niż zwykła.
Pająk w roli astronauty
Pająk w roli astronauty
Jak wszyscy astronauci, członkowie załogi wahadłowca STS-126 przeszli rygorystyczny proces selekcji, zaliczyli testy sprawnościowe i godziny treningów. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że dwóch dodatkowych astronautów to pająki krzyżaki.
Gigantyczny jesiotr ocalony
Gigantyczny jesiotr ocalony
National Geographic poinformowało, że dzięki projektowi „Megafishes” realizowanemu przez wydawnictwo, przy współudziale agencji rządowych oraz ekologów udało się ocalić największy gatunek słodkowodnej ryby z Ameryki Północnej.
Robot-humanoid stroi miny
Robot-humanoid stroi miny
Naukowcy stworzyli pierwszego robota-humanoida, który może naśladować grymasy ludzkiej twarzy - informuje "Daily Mail" w swoim serwisie internetowym. Robot Jules potrafi np. uśmiechnąć się, zmarszczyć brwi i wyrażać ekspresję za pomocą oczu.
Gady i ptaki mają włosy
Gady i ptaki mają włosy
Zespół naukowców z Austrii odkrył, że ptaki oraz jaszczurki mają geny odpowiedzialne za wytwarzanie włosów. O swoim odkryciu naukowcy poinformowali na łamach: „Proceedings of the National Academy of Sciences”
Ocieplenie przyczyną agresji tygrysów
Ocieplenie przyczyną agresji tygrysów
W Indiach wzrosła liczba ataków tygrysów na ludzi. Globalne ocieplenie sprawia, że wielkie koty opuszczają swoje kryjówki, dlatego coraz częściej spotyka się je w okolicach ludzkich siedzib.
Jaką pogodę mamy dziś na Antarktydzie?
Jaką pogodę mamy dziś na Antarktydzie?
Chciałbyś zajrzeć na Antarktydę i zobaczyć jak wygląda na żywo najzimniejszy i najmniej przyjazny człowiekowi kontynent na Ziemi? Długotrwała podróż nie jest potrzebna. Na stronach USAP znajduje się okno, w którym wyświetlany jest widok z kamery internetowej umieszczonej w bazie McMurdo Station ...
Najpiękniejsze eksperymenty
Najpiękniejsze eksperymenty
Jakie były najpiękniejsze eksperymenty w historii? Jeden z dziennikarzy New York Timesa, stworzył subiektywny ranking – czytamy w Gazecie Wyborczej. Autor pisze, że z najpiękniejszymi odkryciami jest jak z dziewczynami – najpiękniejsze są jednoczesnej najważniejsze…