Jak psy skradły nasze serca?
Jak psy skradły nasze serca?
Dla wielu osób pies jest członkiem rodziny i najlepszym przyjacielem. Dlaczego relacje czworonogów z człowiekiem są tak wyjątkowe? Związały nas hormony, a konkretnie oksytocyna – tłumaczą naukowcy. Oksytocyna sprawia, że relację pomiędzy opiekunem a czworonogiem można porównać do uczucia, ...
W silnym uścisku kraba
W silnym uścisku kraba
Krab palmowy to prawdziwy rekordzista. Birgus latro ma tak silny uścisk, że pod tym względem bije wszystkie inne zwierzęta lądowe. Nie ma się co dziwić, skoro jego pożywienie stanowią ukryte w twardych skorupach orzechy kokosowe.
Pingwiny są królami „złego smaku”
Pingwiny królami „złego smaku”
Pingwiny nie są w stanie delektować się smakiem ryb czy zachwycać się słodyczą owoców. Najnowsze badania pokazują, że ptaki te w toku ewolucji straciły 3 z 5 zmysłów smaku i dla nich jedzenie może być tylko słone albo kwaśne. – donosi czasopismo „Current Biology”.
Zabierz psa na trening
Zabierz psa na trening
Coraz więcej Polaków ceni sobie towarzystwo podczas uprawiania sportu. Jeśli brakuje nam kompana do ćwiczeń, na trening możemy zabrać ze sobą… psa. Jaką dyscyplinę wybrać, by zadbać o kondycję fizyczną – zarówno własną, jak i pupila?
Dlaczego drzewa gubią liście?
Dlaczego drzewa gubią liście?
Dlaczego drzewa na tracą liście? Co sprawia, że wraz ze zbliżającą się zimą coraz więcej wokoło poczerniałych bezlistnych drzew i uschniętych badyli? W przyrodzie nic nie dzieje się bez przyczyny.
Gołębie a zanieczyszczenie powietrza
W zanieczyszczonym powietrzu gołębie latają szybciej
Zanieczyszczenie powietrza oddziałuje zarówno na ludzi, jak i na zwierzęta. Może powodować choroby układu oddechowego, alergie, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, choroby oczu i zaburzenia układu krążenia. Emisja zanieczyszczeń do powietrza w połączeniu z niekorzystnymi warunkami ...
Zbuduj domek dla jeża
Zbuduj domek dla jeża
Śmiertelność wśród jeży z roku na rok jest coraz większa. Giną one pod kołami samochodów, podczas wypalania traw czy też od trucizn na gryzonie i ślimaki. Warto pamiętać, że jeże to zwierzęta bardzo pożyteczne. Zmniejszają ilość szkodników i owadów, a przez to oczyszczają otoczenie ...
Czy zapach może decydować o wyborze partnera?
Czy zapach może decydować o wyborze partnera?
Zapach ma bardzo duże znaczenie jeżeli chodzi o nawiązywanie relacji partnerskich. Zdarza się, że jeden zapach wywołuje u ludzi podniecenie czy pożądanie, a inny – niechęć lub nawet awersję.
Kiedy najlepiej zacząć dokarmianie ptaków?
Kiedy zacząć dokarmianie ptaków?
Kiedy najlepiej zacząć dokarmianie ptaków? Późną jesienią, kiedy mogą zacząć się opady śniegu i ptakom będzie trudniej samodzielnie zdobywać pokarm – przekonuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
Biedronka azjatycka (biedronka arlekin) - opis, występowanie i zdjęcia. Owad biedronka azjatycka ciekawostki
Biedronka azjatycka (biedronka arlekin) - opis, występowanie i zdjęcia. Owad biedronka azjatycka ciekawostki
Biedronkę praktycznie każdy zna i wie jak wygląda. Nasz stosunek do tej rodziny chrząszczy jest najczęściej pozytywny. Niestety od lat Europę opanowuje nowy, nieznany gatunek biedronki – biedronka azjatycka (Harmonia axyridis) lub jak niektórzy ją określają – biedronka arlekin (harlequin ...

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż