Jak skutecznie walczyć z komarami - wykorzystaj rośliny - porady i wskazówki

Fot. Ignacio Torres[CC BY 2.0 ], Flickr.com Fot. Ignacio Torres[CC BY 2.0 ], Flickr.com

Jak skutecznie chronić się przed komarami? Wykorzystaj rośliny. Skuteczne w walce z komarami okazują się pelargonia, kocimiętka lub komarzyca lub pomidory.Lawenda

W każdym domu czy ogrodzie powinno znaleźć się kilka krzewów aromatycznej lawendy. Nie dość, że pięknie się prezentuje, to ma jeszcze zastosowanie praktyczne. Zapach lawendy skutecznie odstrasza komary, mszyce,  muchy, mole, pajęczaki, a także większe gryzonie. W naszym klimacie najlepiej sprawdza się lawenda wąskolistna (Lavandula angustifolia). Jest to roślina niewymagająca, jeżeli chodzi o uprawę – preferuje słoneczne stanowiska i nie przepada za nadmiernym podlewaniem. Wymaga lekko zasadowej i przepuszczalnej gleby oraz umiarkowane wiosenne przycinanie. Na zimę przykryć gałęziami drzew iglastych.

Fot. Laura Smith[CC BY-ND 2.0 ], Flickr.com


Geranium – pelargonia szorstka (Pelargonium multifidum)

Pelargonia to popularna roślina doniczkowa uprawiana w domach, na balkonach czy tarasach. Jej liście wydzielają charakterystyczny – cytrynowy zapach, który odstrasza owady, w tym komary i muszki.  Geranium lubi miejsca nasłonecznione i przewiewne.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy