Domy z gliny
Domy z gliny
Minęły czasy, kiedy budowle z gliny kojarzono z prymitywnymi lepiankami. Technologia pozwala wykorzystać naturalne surowce do budowy nowoczesnych, trwałych i zarazem pięknych domów. Jaka jest przewaga domów z gliny? Są ekologiczne i tanie w eksploatacji!
Powstanie najbardziej proekologiczny budynek w stolicy
Powstanie najbardziej proekologiczny budynek w stolicy
Za 2 lata na warszawskiej Woli stanie najbardziej ekologiczny obiekt w mieście. Projekt biurowca Vector, autorstwa JSK Architekci, zakłada m.in. wykorzystanie proekologicznych materiałów, na dachu budynku zaplanowano zielony ogród, zaś toalety będą spłukiwane przy wykorzystaniu zebranej deszczówki.
Kaloryfer kontaktuje się z komórką
Kaloryfery będzie można w przyszłości regulować nie tylko za pomocą zwykłego pokrętła, ale również z wykorzystaniem centralnej jednostki sterującej, komputera lub w sposób mobilny za pomocą telefonu komórkowego. RWE i Nokia rozpoczęły współpracę nad innowacyjnym projektem oszczędnego ogrzewania ...
Rozwiązanie korzystne dla środowiska i portfela
Rozwiązanie korzystne dla środowiska i portfela
W Woli Kopcowej w woj. świętokrzyskim powstało osiedle domków jednorodzinnych, do ogrzewania których wykorzystano naturalne źródła energii. Osiedle składa się z 8 domów, inwestor nie miał możliwości podłączenia do nich gazu .
Dubaj inspirowany ekologią
Dubaj inspirowany ekologią
Architektura w Dubaju zapiera dech w piersiach. Znajdują się tam wspaniałe budynki, prawdziwe architektoniczne perełki. Dzięki grubym portfelom inwestorów realizowane są nawet najbardziej niekonwencjonalne projekty.
Usuniemy azbest za 48 mld zł
Usuniemy azbest za 48 mld zł
Szkodliwy dla zdrowia azbest ma być usunięty z terenu Polski do 2032 roku. Szacowany koszt tej operacji - to 48 mld zł - poinformował Grzegorz Chocian, prezes firmy Ekoton, zajmującej się taką działalnością.
Ekologiczny wieżowiec w kształcie piramidy
W Paryżu został zaprezentowany projekt oryginalnego wieżowca, który stanie na terenach targowych w południowej części miasta. Budynek ten będzie miał kształt 180-metrowej piramidy.
Domy pasywne - moda czy standard?
Czy dom pasywny może być domem normalnym? Większość ludzi, wybierając projekt domu, zwracamy uwagę na to, aby był nie tylko ładny i wygodny, ale także wymagał mało energii do ogrzewania.
Ekologiczne budownictwo
Ekologia dla środowiska czy dla ludzi? Wykorzystanie energii słonecznej w budownictwie to połączenie idei samowystarczalności energetycznej budynków i sztuki tradycyjnego projektowania, która pozostaje w zgodzie z prawami fizyki, czyli naturą.

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy