Zdrowy dom dla alergika
Zdrowy dom dla alergika
Łzawienie, katar, kichanie, prychanie i swędząca wysypka – już prawie jedna druga Polaków zmaga się z przynajmniej jedną chorobą alergiczną. Reakcje alergiczne kojarzą nam się głównie z wiosenno-letnim pyleniem drzew i łąk. Jednak powietrze w domu, szkole i pracy może bardziej uczulać niż ...
„Powietrzny prysznic” zmniejszy zużycie wody nawet o 30%
Perlatory wracają do łask
Australia jest coraz bardziej wyczulona na punkcie racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych. Naukowcy z państwowej organizacji badawczej CSIRO znaleźli sposób na ograniczenie o 1/3 zużycia tego cennego surowca przez dodanie do strumienia wody sprężonego powietrza.
Czy warto ocieplać dom latem?
Czy warto ocieplać dom latem?
Fala upałów zalewa ciepłem nasze domy, w których latem nieraz czujemy się jak w szklarni. Co możemy zrobić, by poprawić komfort termiczny we własnych czterech kątach?
Jak prać ekologicznie i wygodnie każdego dnia?
Jak prać ekologicznie i wygodnie każdego dnia?
W czym prać, aby nie uczulało, było ekologicznie, a przy okazji wygodnie? Proszki do prania nie są alternatywą dla żadnego z powyższych aspektów. Uczulają, są całkowicie nieekologiczne i do tego dźwiganie ich ze sklepu do domu... już sama myśl o tej czynności przyprawia nas o zmęczenie. A ...
Budują dom z gliny dla bezdomnego
Budują dom z gliny dla bezdomnego
Drewno, glina i słoma – z takich ekologicznych surowców w Marszewnie pod Poznaniem fundacja Habitat for Humanity buduje dom na rzecz byłego bezdomnego. Dom ma być nie tylko przyjazny środowisku, ale i  tańszy w produkcji i w eksploatacji.
Ocieplenie domu = mniejsze zużycie węgla
Ocieplenie domu = mniejsze zużycie węgla
Dlaczego warto ocieplać domy? Dzięki termomodernizacji starych budynków mieszkalnych w Polsce można by zmniejszyć zużycie węgla aż o 6 mln ton rocznie.
Oczy wrażliwe na słońce – jak chronić je w domu? Rolety dla alergika
Oczy wrażliwe na słońce – jak chronić je w domu? Rolety dla alergika
Alergicy i osoby szczególnie wrażliwe na działanie promieni słonecznych nieco mniej cieszą się z nadejścia wiosny. Ciepłe miesiące przynoszą więcej słońca, a to potrafi niektórym bardzo dokuczyć. Jak ochronić wrażliwe oczy przed nadmierną ilością naturalnego światła wpadającą do mieszkania ...
Wszyscy możemy zrobić coś pożytecznego dla pszczół. I to w bardzo prosty sposób!
Jak zrobić dobrze pszczołom?
Balkon, rabatka przy domu, ogród – w Twoim otoczeniu na pewno jest miejsce, w którym możesz posadzić rośliny lubiane przez pszczoły i zapewnić pszczołom dobre warunki życia. To bardzo proste, trzeba jednak pamiętać o kilku najważniejszych zasadach:
Zieleń na dachu zamiast klimatyzacji
Zielony dach zamiast klimatyzacji?
Co zrobić, by w domowym budżecie zostawało więcej pieniędzy? Zainwestować w zielone dachy. Zdaniem ekspertów montaż zielonego dachu jest w stanie obniżyć wydatki na klimatyzację i ogrzewanie nawet o jedną trzecią.   
Moda na bycie eko... w sypialni
Moda na bycie eko... w sypialni
W obecnych czasach bycie eko stało się nie tylko modne. Dla wielu to styl życia, filozofia, która sprawia, że osoby kupujące zdrowe jedzenie, ekologiczne ubrania, kosmetyki, a nawet samochody czują, że robią coś dla środowiska. Produkty z „przydomkiem” eko- można wymieniać w nieskończoność.

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy