Domowe rośliny a oczyszczanie powietrza
Zdobią dom i ułatwiają oddychanie
Powietrze w pomieszczeniach może być niekiedy nawet 12 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Szkodliwe substancje wydzielają się z farb, lakierów, klejów, wyposażenia, materiałów budowlanych, a nawet wody z kranu. Jak zatem zadbać o środowisko pracy i domu? Wykorzystajmy do tego ...
Ekologia przez ogrodnictwo. Czy uprawa ogródka może wpłynąć na rozwój człowieka?
Czy uprawa ogródka może wpłynąć na rozwój człowieka?
O tym, jak ważne dla rozwoju człowieka jest ogrodnictwo i jak dzięki niemu można nauczyć się ekologicznego stylu życia, opowiada Beata Dulko-Kaszowska.
Ukryty pomiędzy drzewami
Jak można wykorzystać lustro w lesie?
Lustra można wykorzystać w niezwykły sposób. Dzięki nim, w ciasnych pomieszczeniach, łatwo uzyskuje się wrażenie przestronności. Architekci ze Szwecji postanowili wykorzystać lustra w nieco inny sposób. Trik polega na ukryciu budynku w leśnym krajobrazie.
Mostki termiczne– czym są oraz gdzie i dlaczego powstają?
Jak zapobiegać mostkom termicznym?
Mostki termiczne, to miejsca w budynku, poprzez które dochodzi do niekontrolowanej utraty ciepła, które może wynieść nawet 30 proc. W konsekwencji płacimy wyższe rachunki za energię. Jak zapobiegać mostkom termicznym?
Jakie okno do domu energooszczędnego?
Jakie okno do domu energooszczędnego?
Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji w naszym życiu. Każdy chciałby stworzyć miejsce, w którym czułby się dobrze i mógłby zregenerować siły czy spędzić rodzinnie czas. Oczywiście zależy nam też, aby dom był możliwie jak najbardziej ekonomiczny. Dlatego powinniśmy dobrze ...
Zdrowy dom dla alergika
Zdrowy dom dla alergika
Łzawienie, katar, kichanie, prychanie i swędząca wysypka – już prawie jedna druga Polaków zmaga się z przynajmniej jedną chorobą alergiczną. Reakcje alergiczne kojarzą nam się głównie z wiosenno-letnim pyleniem drzew i łąk. Jednak powietrze w domu, szkole i pracy może bardziej uczulać niż ...
„Powietrzny prysznic” zmniejszy zużycie wody nawet o 30%
Perlatory wracają do łask
Australia jest coraz bardziej wyczulona na punkcie racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych. Naukowcy z państwowej organizacji badawczej CSIRO znaleźli sposób na ograniczenie o 1/3 zużycia tego cennego surowca przez dodanie do strumienia wody sprężonego powietrza.
Czy warto ocieplać dom latem?
Czy warto ocieplać dom latem?
Fala upałów zalewa ciepłem nasze domy, w których latem nieraz czujemy się jak w szklarni. Co możemy zrobić, by poprawić komfort termiczny we własnych czterech kątach?
Jak prać ekologicznie i wygodnie każdego dnia?
Jak prać ekologicznie i wygodnie każdego dnia?
W czym prać, aby nie uczulało, było ekologicznie, a przy okazji wygodnie? Proszki do prania nie są alternatywą dla żadnego z powyższych aspektów. Uczulają, są całkowicie nieekologiczne i do tego dźwiganie ich ze sklepu do domu... już sama myśl o tej czynności przyprawia nas o zmęczenie. A ...
Budują dom z gliny dla bezdomnego
Budują dom z gliny dla bezdomnego
Drewno, glina i słoma – z takich ekologicznych surowców w Marszewnie pod Poznaniem fundacja Habitat for Humanity buduje dom na rzecz byłego bezdomnego. Dom ma być nie tylko przyjazny środowisku, ale i  tańszy w produkcji i w eksploatacji.

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy