Dzieci nie zjedzą już śmieci?
Dzieci nie zjedzą już śmieci?
Rada Ministrów pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy PSL dotyczący ograniczenia sprzedaży żywności śmieciowej w szkołach − poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej podczas konferencji prasowej w Sejmie.
Nadwaga dzieci to duży problem
Nadwaga dzieci to duży problem
Co czwarty uczeń w Polsce ma nadwagę lub jest otyły. Problem dotyczy aż 28 proc. chłopców i 22 proc. dziewcząt w ostatnich klasach szkoły podstawowej. – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie.
„EKOnomiczne dziecko oszczędnie i naturalnie”. Czyli jak wychować dziecko bez „super niani”
Chroń dziecko przed toksyczną chemią
Chcesz świadomie podejmować decyzje związane z pielęgnacją dziecka? Zastanawiasz się, jak w dzisiejszych czasach bezpiecznie, zgodnie z prawami natury, zdrowo dbać i wychować nasze dzieci. To książka „EKOnomiczne dziecko oszczędnie i naturalnie” jest dla Ciebie. Ta publikacja jest sprzeciwem mamy, ...
Stek ze ślimaków?
Zaserwuj dziecku placek ze ślimaków
Placek ze ślimaków zawiera o wiele więcej składników odżywczych niż wołowina. Porównaniem zawartości odżywczej mięsa ślimaka i steku wołowego zajęła się Ukpong Udofia z Uniwersytetu Uyo –  informuje Polska Agencja Prasowa.
Gadżety eko-mamy
Gadżety eko-mamy
Posiadanie dziecka ściśle wiąże się z generowaniem wielu odpadów, także takich, które w środowisku będą się rozkładać setki lat, jak pieluszki jednorazowe. Wraz ze wzrostem świadomości społecznej, wzrasta również zainteresowanie mam ekologicznymi produktami, które w znaczy sposób zmniejszą ...
Dzień Dziecka. Pomysły na Dzień Dziecka
Pomysły na Dzień Dziecka
Dzień Dziecka już tuż tuż...Sprawmy aby nasze pociechy poczuły się naprawdę wyjątkowo – poświęćmy im jak najwięcej czasu. Żadna zabawka nie zastąpi całego dnia spędzonego z rodzicami. Niech Maluchy będą ważniejsze od pracy, Internetu czy odkładanych na później książek.
Czy bawełna to dobry wybór dla dziecka?
Czy bawełna to dobry wybór dla dziecka?
Wśród większości rodziców panuje przekonanie, że dla dzieci najlepsze są produkty bawełniane. Bawełnę postrzegamy jako naturalny materiał, a naturalny znaczy zdrowy. Nie do  końca jest to prawda. Bawełna jest produkowana na ogromną skalę. A plantacje bawełny są Jednym z największych ...
Dzień Walki z Otyłością: nie bagatelizujmy nadmiaru kilogramów
Nie bagatelizujmy otyłości!
22 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Otyłością. To doskonała okazja, aby rozpocząć ogólnokrajową dyskusję na temat otyłości i nadwagi w Polsce, a także uświadomić sobie, czym skutkują niegroźne z pozoru, nadprogramowe kilogramy.
Temat miesiąca: Eko-dziecko
Temat miesiąca: Eko-dziecko
Moda na bycie eko z dnia na dzień staje się popularniejsza. Coraz więcej osób stara się żyć w zgodzie z naturą. Zwolenników ekologii przybywa również wśród rodziców. Co należy zrobić, by wychowywać i pielęgnować dziecko zgodnie z zasadami ekologii?
Zielone światło dla diety wegetariańskiej w placówkach publicznych
Zielone światło dla diety wegetariańskiej
Kotlet sojowy zamiast schabowego w przedszkolu czy szkole? Wegetariańskie menu może niedługo zagościć w placówkach oświatowych. Instytut Żywności i Żywienia uznał, że  „dieta wegetariańska jest zdrowa i może być stosowana u dzieci”, tym samym wyraził zgodę na wprowadzenie do menu ...

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy