Bakteria Coli - występowanie w wodzie i moczu - profilaktyka i leczenie

Źródło: Kobiece Sprawy Źródło: Kobiece Sprawy

Bakteria E.Coli (pałeczka okrężnicy), o której było tak głośno w zeszłym roku, to szczep, którego zmutowana odmiana spowodowała panikę w całej Europie. Co kryje się pod tajemniczą nazwą Escherichia coli? I co zrobić, aby uchronić się przed zakażeniem?Eschericha coli – co to takiego?

Przede wszystkim pamiętać musimy, że bakterie pałeczki okrężnicy towarzyszą nam od narodzin aż do śmierci. Zadomowione w jelitach, odpowiadają za rozkład treści pokarmowych oraz produkcję witamin B i K 1. Dopóki pozostają w przewodzie pokarmowym, nie robią nikomu krzywdy.

 „Pałeczki Escherichia coli rzeczywiście każdy z nas ma w swoich jelitach i są to z reguły bakterie całkowicie niechorobotwórcze a nawet trzeba powiedzieć, że niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego. Jednak należy zaznaczyć, że bakterie Escherichia coli nie są jednorodne, niektóre z nich mogą wywołać biegunkę. Wśród tych nazwijmy je biegunkotwórczymi również są różnice, niektóre wywołują wodnistą biegunkę tylko u niemowląt inne mogą atakować również osoby w innym wieku.” – powiedziała w wywiadzie dla Ekologia.pl Jolanta Szych kierownik Pracowni Diagnostyki Bakteryjnych Zakażeń Przewodu Pokarmowego, w Narodowym Instytucie Zdrowia publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny.

Pałeczka okrężnicy (Escherichia coli)By Y_tambe (Own work) [GFDL or CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy