Pasta do mycia twarzy DIY

pixabay.com pixabay.com

Zrobiona z naturalnych składników pasta do mycia twarzy to wciąż niedoceniany, jednak niezwykle skuteczny kosmetyk, który doskonale oczyszcza skórę. W dodatku można ją prosto wykonać we własnym domu bez wydawania fortuny!Podstawowym składnikiem domowej pasty oczyszczającej twarz są pestki słonecznika. Jest ona o połowę tańsza w wykonaniu niż popularna pasta migdałowa, a jej skuteczność wciąż zadziwia!

Składniki:

  • 2 garście pestek słonecznika
  • 1 łyżeczka oleju z pestek malin
  • 1 łyżeczka miodu leczniczego
  • 3 pompki ulubionego żelu do mycia twarzy
Przygotowanie:
Pestki słonecznika miksujemy w blenderze aż do momentu ich całkowitego rozdrobnienia. Następnie dodajemy do nich łyżeczkę oleju z pestek malin, odrobinę miodu i odmierzoną porcję żelu do mycia twarzy. Wszystko dokładnie mieszamy i umieszczamy w szklanym, zamykanym pojemniku.

Sposób użycia:
Zabieg oczyszczania cery przy użyciu pasty słonecznikowej wystarczy przeprowadzić raz dziennie – najlepiej wieczorem. Odpowiednią ilość pasty mieszamy z odrobiną wody, w celu uzyskania delikatnie mlecznej konsystencji. Kosmetyk nakładamy na całą twarz, a - w szczególności - na strefę T (czoło, nos, broda), delikatnie masując skórę. Po kilkuminutowym zabiegu pastę dokładnie spłukujemy letnią wodą i suszymy twarz ręcznikiem papierowym.

Rezultat:
Już po pierwszym użyciu pasty cera staje się miękka, gładka w dotyku i dokładnie oczyszczona. Po tygodniu stosowania można zaobserwować zmniejszenie przetłuszczania się skóry i znaczne zwężenie porów. Należy jednak pamiętać, że świeżo zrobiony kosmetyk powinien być przechowywany w lodówce przez maksymalnie 7 dni.
Alicja Chrząszcz,
Źródło: www.wieczniemloda.com
Źródło zdjęć: www.pixaby.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy