Przesuszona skóra zimą – jak o nią dbać?

Fot. sxc.hu

Niskie temperatury, lodowaty wiatr, przesuszone powietrze wewnątrz budynków – te wszystkie czynniki podrażniają skórę w okresie zimowym. Z kolei ciężkie ubrania i obuwie, zabezpieczające ciało przed przenikliwym chłodem, powodują otarcia oraz nadmierne przesuszenie ciała. Dlaczego tak się dzieje? Jak sobie poradzić z przesuszoną skórą?Dlaczego zimą skóra staje się przesuszona?

Nasza skóra wysycha, kiedy brakuje jej wilgoci i lipidów w naskórku. Stanowią one swoistą barierę ochronną skóry. Kiedy zostaje ona naruszona, skóra doświadcza działania niekorzystnych warunków zewnętrznych. Głównymi objawami przesuszenia skóry są napięcie i ściągnięcie skóry, zaczerwienienie oraz jej złuszczanie. Te objawy nie tylko mogą powodować uczucie silnego dyskomfortu, ale też wiązać się z poważniejszymi stanami chorobowymi skóry.

Zimą skóra doświadcza niedoborów witamin i składników odżywczych, doskwiera jej też słabsze ukrwienie. W efekcie staje się poszarzała, pojawiają się zmiany skórne (zaskórniki i trądzik), wzrasta również ryzyko infekcji bakteriami, grzybicą, wirusami oraz wystąpienia alergii skórnych.

Z dyskomfortem i niepożądanymi zmianami skórnymi staramy się walczyć na wiele sposobów; niestety część przedsięwzięć okazuje się nieskuteczna. Aby skóra zimą pozostawała w dobrej kondycji, niezbędna jest jej kompleksowa pielęgnacja.
Moim zdaniem
Masz przesuszoną skórę zimą?
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy