Anyż gwiazdkowy przyprawa - właściwości i zastosowanie. Jak stosować anyż?
Anyż – przeciw grzybom, bakteriom i wirusom
Niewiele przypraw doczekało się własnych łacińskich pseudonimów. Anyż przed wiekami okrzyknięto wszak zacnie brzmiącą nazwą Solamen Intestinorum, która w dosłownym tłumaczeniu jest nieco mniej romantyczna i oznacza… pocieszyciela jelit!
Kmin rzymski (kumin) przyprawa - właściwości i zastosowanie. Mielony kmin rzymski - przepisy
Kmin rzymski – ziołowe panaceum
Kmin rzymski to przyprawa wierności i lojalności. Dawne wierzenia nakazywały karmić ptaki jego nasionami, aby przywiązać je do siebie na zawsze. To samo miało odnosić się zresztą i do ludzi – kobiety zwykły dawać swym mężczyznom na drogę chleb lub wino doprawione kminem, aby zapewnić ich ...
Boli? Weź za rękę ukochaną osobę!
Boli? Weź za rękę ukochaną osobę!
Trzymanie się za ręce z ukochaną osobą  powoduje synchronizację oddechu i tętna między partnerami, a może nawet złagodzić ból  ‒ wynika z badań opublikowanych na łamach czasopisma PNAS.
Gałka muszkatołowa przyprawa - właściwości i zastosowanie. Przepisy na dania z gałką muszkatołową
Gałka muszkatołowa – kusząca i niebezpieczna
Niewiele jest przypraw o takiej sile i tak doniosłym znaczeniu historycznym. W XVII wieku Holendrzy w zamian za gałkę muszkatołową oddali Brytyjczykom panowanie nad wyspą Manhattan, w dzisiejszym Nowym Jorku!
Skuteczne zioła na hemoroidy
Skuteczne zioła na hemoroidy
Żylaki odbytu to choroba, która do dziś stanowi temat tabu, a sami pacjenci niechętnie zgłaszają się po pomoc do specjalisty. Jako że nieleczony problem, wraz z upływem czasu, staje się coraz bardziej poważny i dokuczliwy, kuracja odpowiednimi preparatami jest konieczna. Jednym ze sposobów ...
Najlepsze suplementy na wątrobę
Najlepsze suplementy na wątrobę
Nieodpowiednia dieta obfitująca w wysokoprzetworzone, tłuste produkty, alkohol i inne używki to czynniki, które po pewnym czasie mogą doprowadzić do przeciążenia wątroby. Objawia się ono najczęściej uczuciem lekkiego bólu w prawym boku. Na szczęście, istnieją naturalne sposoby na ...
Jałowiec przyprawa - właściwości i zastosowanie. Przepisy na dania z jałowcem
Jałowiec – naturalny antybiotyk
Przed ponad pięciuset laty Holendrzy zaczęli wyrabiać silną 50%-ową nalewkę z wina jęczmiennego, która, niestety, nie była przesadnie smaczna. Aby uatrakcyjnić jej smak i wzbogacić ją o odciążające sumienie właściwości zdrowotne zaczęto dodawać do niej jałowiec. Tak powstał likier jenever, ...
Kolendra przyprawa - właściwości lecznicze i zastosowanie. Przepisy na dania z kolendrą
Kolendra pomoże przy zatruciach pokarmowych i wysokim ciśnieniu
W „Baśniach tysiąca i jednej nocy” kolendra jest magicznym składnikiem miłosnego eliksiru księżniczki Szeherezady. Podany niepłodnemu mężczyźnie nie tylko budzi on zmysły nieszczęśnika, ale pozwala cieszyć się licznym potomstwem!
Zimno może odchudzać
Zimno może odchudzać
Obniżenie temperatury otoczenia może pomóc obniżyć wagę ciała. Z czego to wynika? Kiedy przebywa się w chłodzie, flora bakteryjna jelit zmienia się i może pomóc w walce z nadwagą.
Olej cacay - właściwości i zastosowanie. Jak stosować olej cacay?
Olej cacay - odmładzające złoto Amazonii
Okrzyknięty nowym, “lepszym” olejem arganowym, olej cacay robi zawrotną karierę w kosmetyce. Paradoksalnie, jego globalna popularność jest wspaniałą wiadomością, dla wszystkich, którym leży na sercu przyszłość środowiska naturalnego.

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy