Chcesz schudnąć? Jedz produkty pełnoziarniste!

pixabay.com pixabay.com

Chcesz poprawić metabolizm i zrzucić parę kilogramów? Jest na to prosta rada ‒ wystarczy zastąpić produkty z oczyszczonych ziaren produktami pełnoziarnistymi, by podkręcić przemianę materii i spalanie kalorii.Naukowcy z Tufts University w Bostonie przez osiem tygodni przebadali 81 kobiet i mężczyzn w wieku od 40 do 65 lat. W pierwszej fazie testu uczestnicy eksperymentu spożywali te same posiłki. W drugim etapie podzielono ich na dwie grupy. Jedna spożywała produkty pełnoziarniste, a druga produkty z ziaren oczyszczonych. I co się okazało? 

Osoby, które spożywały produkty pełnoziarniste miały szybszy metabolizm i dziennie spalały o około 100 kalorii więcej, w porównaniu z osobami, których posiłki bazowały na ziarnach oczyszczonych. Zdaniem badaczy występujący w produktach pełnoziarnistych błonnik pomaga w spalaniu kalorii pochodzących z innych spożywanych pokarmów.

„ Nasza analiza pomaga zrozumieć, w jaki sposób pomagają one kontrolować wagę i potwierdza wcześniej wykazaną zależność pomiędzy zwiększoną konsumpcją pełnych ziaren i błonnika a niższym wskaźnikiem masy ciała i lepszym stanem zdrowia” ‒ podsumował główny autor badania dr Phil J. Karl z Tufts University w Bostonie


Wyniki badań zostały opublikowane na łamach czasopisma „American Journal of Clinical Nutrition”.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy