Glinka niebieska ‒ właściwości, działanie i zastosowanie. Jak zrobić maseczkę z błękitnej glinki?

fot. dreamstime fot. dreamstime

Błękitna glinka, mimo że swoim kolorem przywodzi na myśl bardziej niebo niż twardy grunt, jest naturalną substancją pochodzącą z głębi ziemi. Ten mineralny surowiec, poza kosmetycznym zastosowaniem, wspiera również wiele domowych terapii. Z jego pomocą pozbędziemy się nie tylko trądziku, lecz także migreny, bezsenności i depresji. Glinka niebieska wykazuje ponadto działanie antynowotworowe i odmładzające. To jednak jeszcze nie wszystkie powody, dla których warto skorzystać z prozdrowotnych właściwości tego produktu.Niebieska glinka, zwana błękitną, to surowiec leczniczy stanowiący naturalną mieszankę substancji mineralnych. Najwięcej wydobywa się go w Rosji lub na Ukrainie. Produkt ten z reguły pochodzi z kopalni w rejonie Bakczysaraju, z głębin jeziora Ostrownoje na Syberii albo z ekologicznie czystych rejonów wzgórza Waładaj. Surowiec otrzymywany z dna zbiornika wodnego jest przykryty kilkudziesięciocentymetrową warstwą solanki, zaś wydobywany z głębi ziemi składa się w dużej części z wulkanicznego popiołu.

Błękitna substancja z głębin


Górska kambryjska glinka niebieska ma postać drobnego proszku o błękitnym odcieniu. W kontakcie z wodą zaczyna tworzyć gęstą, treściwą
Skąd ta glinka?
Górska kambryjska glinka niebieska ma postać drobnego proszku o błękitnym odcieniu. W kontakcie z wodą zaczyna tworzyć gęstą, treściwą pastę. Im jaśniejszy kolor surowca, tym lepsza jego jakość. Najbardziej wartościowe pokłady glinki znajdują się na głębokości od 30 do 60 m i są nazywane „żywą substancją ziemi”.
pastę. Im jaśniejszy kolor surowca, tym lepsza jego jakość. Najbardziej wartościowe pokłady glinki znajdują się na głębokości od 30 do 60 m i są nazywane „żywą substancją ziemi”. Znajdziemy w nich aż 39 pierwiastków tablicy Mendelejewa – przede wszystkim – krzem, glin, żelazo, magnez, potas, sód i wapń w postaci dobrze przyswajanej przez człowieka.

Skarb w świecie glinek

Surowiec ten ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej i kosmetyce. Legenda głosi, że znano go już w starożytności, a przed wiekami stosowały go żony możnych ukraińskich. Do dzisiaj produkt ten jest uznawany za swego rodzaju rarytas w świecie glinek. Działa on wiele delikatniej niż jego żółty czy zielony odpowiednik, dlatego mogą używać go nawet osoby o wrażliwej i wymagającej skórze, a także dzieci i rekonwalescenci. Glinka błękitna słynie ze swojego odżywczego, przeciwzapalnego i regenerującego działania. Dzięki absorbowaniu nadmiaru sebum, toksyn i obumarłych komórek naskórka, kosmetyk ten skutecznie oczyszcza i wygładza cerę. Ma również właściwości odmładzające i zapobiega niedoborom krzemu w organizmie. Ze względu na unikalny skład elektrolitowy i zawartość radu, glinka niebieska ma zdolność pochłaniania toksycznych związków, bakterii i wirusów z naszego organizmu. Poza wzmacnianiem bariery immunologicznej, surowiec ten wspiera proces odnowy komórek, działa tonizująco i przeciwrakowo. Co ciekawe, składniki mineralne glinki są w stanie przenikać do naszych tkanek bardzo głęboko, dzięki czemu, poza skórą, odżywiają także mięśnie, więzadła i kości.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy