Jak przygotować oczyszczającą kąpiel?

pixabay.com pixabay.com

Odpowiednio przygotowana kąpiel nie tylko myje ciało, lecz także je leczy. Co więcej – ma właściwości uspokajające. Już starożytni wiedzieli o leczniczych i regeneracyjnych właściwościach kąpieli z dodatkiem miodu, mleka czy ziół.Żyjący w XIX wieku ksiądz Sebastian Kneipp, zwolennik terapii naturalnych, mawiał: „Każdy kontakt z wodą to dodatkowa minuta życia”. Jego zdanie mogą potwierdzić specjaliści od hydroterapii.

Specjalnie przygotowane kąpiele umożliwiają oczyszczenie całego organizmu przez pory skóry, przynosząc w efekcie odnowienie sił witalnych i poczucie zrelaksowania. 

Kąpiel detoksykacyjną można wykonać we własnym domu. Wystarczy tylko skompletować potrzebne składniki, a przed jej rozpoczęciem – wziąć szybki prysznic (nie używając przy tym żadnych sztucznych preparatów myjących). Oto przykłady popularnych kąpieli leczniczych:

Kąpiel z drożdżami

Szklankę mleka krowiego i rozpuszczone w niej 80 gramów drożdży piekarskich podgrzewamy powoli na małym ogniu. Kiedy płyn zaczyna wrzeć, wlewamy go do wanny wypełnionej ciepłą wodą. W tak przygotowanej mieszance kąpiemy się nie dłużej niż kwadrans. Pozytywne efekty zabiegu odczują przede wszystkim osoby z problemami skórnymi, zarówno o suchej, jak i tłustej cerze. Dzięki sporej dawce witamin z grupy B, kąpiel z drożdżami łagodzi trądzik, a nawet łuszczycę. Co więcej, zanurzenie się w tak przygotowanej mieszance leczniczej znacznie poprawia nasze samopoczucie, łagodząc stres i nerwicę. Zawarte w niej drożdże działają oczyszczająco i wzmacniająco na cały organizm.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy