Jak skutecznie walczyć z otyłością?


Otyłość, a konsekwencjeLudzie otyli częściej chorują na wiele poważnych schorzeń, takich jak cukrzyca insulinoniezależna (typu 2), choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze i udary mózgu, choroby pęcherzyka żółciowego, oraz pojawienia się problemów psychospołecznych. Według amerykańskiego National Cancer Institute otyłość znacznie zwiększa ryzyko raka przełyku, piersi (po menopauzie), trzonu macicy, jelita grubego, trzustki, nerek, tarczycy, pęcherzyka żółciowego oraz innych rodzajów nowotworu.

W Europie otyłość jest epidemią, ale niestety nie do końca mamy tego świadomość.
Według badań przeprowadzonych na zlecenie GACA SYSTEM przez SW Research  38 proc. społeczeństwa uważa otyłość jedynie za niekomfortową dolegliwość, na którą sposobu szuka w Internecie. Tymczasem walcząc na własną rękę z otyłością lub zbędnymi kilogramami sami narażamy się na problemy zdrowotne, a nawet pogłębienie stanu przez niechciany efekt jojo, pojawiający się po zastosowaniu nieodpowiednio dobranej diety.

Otyłość jest chorobą – odchudzanie przygodą

Na początku przygody z odchudzaniem należy pamiętać, że otyłość to choroba nie tylko ciała, ale przede wszystkim duszy. Ten problem natury psychologicznej powstaje w głowie i tylko od dotkniętego nią człowieka zależy, czy uda się rozwiązać ten kłopot. Wśród respondentów ankiety dotyczącej otyłości, co czwarty odpowiedział, że największym problemem w walce z nią jest brak motywacji.  Zatem co należy zrobić, by poradzić sobie z wymówkami oraz w jaki sposób zdrowo i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy? Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytania: dlaczego decydujemy się na odchudzanie, dla kogo (prócz siebie) chcielibyśmy dokonać zmiany w swoim życiu oraz kto mógłby być naszą inspiracją.

Benjamin Marshall [Public domain], via Wikimedia Commons
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy