Orzeźwiające napoje, które ukoją nerwy

pixabay.com pixabay.com

Okazuje się, że picie odpowiedniej ilości wody, poza działaniem oczyszczającym organizm z toksyn, ma jeszcze inne korzyści – m.in. może zwiększyć naszą odporność na stres. Woda z dodatkiem świeżych owoców i ziół nie tylko doskonale orzeźwi nasze ciało, lecz także zadziała relaksująco na umysł!Nawet krótkotrwały stres i napięcie psychiczne nie tylko wprowadzają chaotyczne myślenie, lecz także szkodzą funkcjonowaniu wielu organów w naszym ciele. Stan ten osłabia serce, trzustkę, mięśnie i kości. Włączenie wód smakowych do diety pomoże nam zapanować nad nerwami, a przy okazji wesprze prawidłowe działanie wielu procesów w naszym organizmie.

Zioła dla świętego spokoju czy owoce na szczęście?

„Przyprawienie” wody melisą, lawendą lub miętą sprawi, że otrzymamy napój o działaniu odstresowującym. Zawarte w nim olejki eteryczne skutecznie ukoją nasze nerwy. Z kolei dodanie do wody słodkich owoców zintensyfikuje wydzielanie endorfin w mózgu, dzięki czemu napięcie zniknie, a nasze samopoczucie ulegnie poprawie.

Napój na bazie wody z dodatkiem melisy, cynamonu i ananasa to jedno z najlepszych i najsmaczniejszych połączeń. Ziele tej rośliny, poza działaniem uspokajającym, ułatwia koncentrację i wspiera procesy myślowe. Jedną z ciekawszych propozycji na lato jest też woda z miętą, imbirem i grejpfrutem. Liście mięty słyną z orzeźwiającego działania, a także relaksują i leczą problemy z układem pokarmowym. Cytrusy z kolei poprawiają nastrój. Dodanie do wody soku aloesowego, melona i jalapeno zaś szybko ukoi nerwy, przywróci równowagę psychiczną i pozwoli opanować zdenerwowanie.

Woda lepsza niż sok


Z całą pewnością, włączenie do letniego menu smakowych napoi na bazie ziół i owoców świetnie wzbogaci naszą dietę i pozwoli opanować stres w pracy. Tego rodzaju wody są dużo zdrowsze od oferowanych na sklepowych półkach soków. To także fantastyczna metoda naturalnego wsparcia układu nerwowego i ochrona prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.
Alicja Chrząszcz

Źródło: www.kobieta.interia.pl

Źródło zdjęcia: www.pixabay.com


wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy