Produkty fit, które wcale nie są fit

pixabay.com pixabay.com

Fit, slim, zero, light ‒ dietetyczna żywność zyskuje coraz większą popularność. Zastanawialiście się kiedyś ile z tych produktów naprawdę jest fit?


Batony proteinowe

Reklamowane jako zdrowa przekąska dla sportowców. W teorii –  pełne protein, sprawdzone jako źródło bezcennego dla ćwiczących białka, niskokaloryczne. W praktyce – pełne cukru, często z dodatkiem czekoladopodobnych (niskiej jakości) zamienników, tłuszczu palmowego. Są więc w stanie swobodnie nasycić po treningu, ale z całą pewnością przyniosą więcej szkody, niż pożytku.


pixabay.com


Jogurty owocowe

Polecane na śniadania – zdrowe, lekkie, pełne witamin i bogate w składniki odżywcze. Mają zapewnić dobry start i początek dnia, pozostawiając uczucie sytości i energię na aktywny poranek. Nic bardziej mylnego. Znowu na szczycie listy składników najwyżej znajduje się cukier, dalej wcale nie jest lepiej. Sztuczne barwniki, zamienniki i syntetyczne poprawiacze smaku. Nie uświadczysz w nich bynajmniej owoców. Radzimy przygotować jogurt własnej roboty -  prosty, mało czasochłonny i przede wszystkim o wiele smaczniejszy.


pixabay.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy