Piwonia, Paeonia - Patio Madrid - niska, doniczkowa - sadzonka

Piwonia, Paeonia - Patio Madrid - niska, doniczkowa - sadzonka
Cena: 23.89zł
Piwonia, Paeonia – Patio Madrid – niska, doniczkowa (Paeonia) jest uroczą, niedużą byliną o pokroju kępkowym i kwiatach w gustownym, kremowo-białym kolorze.
Oferowana odmiana dorasta przeciętnie do 50-60 cm, dlatego jest polecana do uprawy doniczkowej w widnych pomieszczeniach, na balkonach, tarasach i w zakątkach wypoczynkowych w ogródku.
Zwarty krzaczek, udekorowany od lipca do sierpnia dużymi kwiatami w postaci miseczek, będzie prezentował się czarująco również na rabacie.
Kwiatostan delikatnej peonii Patio Madrid składa się z kremowożółtych kwiatów rurkowatych, tworzących półkulisty środek, oraz otaczających je zwartym pierścieniem szerokich płatków w kolorze śnieżnobiałym.
Dzięki stonowanym kolorom odmiana ta wspaniale odnajduje się w aranżacjach z jaskrawo wybarwionymi, niskimi kwiatami jednorocznymi, takimi jak bratek ogrodowy, begonia wiecznie kwitnąca i celozja pierzasta.
Sadzonki piwonii Patio Madrid sadzimy do pojemników wyłożonych grubym żwirkiem albo na rabatach późną wiosną.
Rośliny nie mają wygórowanych oczekiwań uprawowych, ale preferują miejsca słoneczne bądź lekko ocienione i glebę próchniczną, wilgotną, przewiewną.
Zbyt ciężkie podłoże łatwo rozluźnimy dodatkiem torfu lub kompostu.
Z uwagi na kompaktowy pokrój i nieduże rozmiary oferowanej odmiany szczególnie korzystnie prezentuje się ona w zwartych grupkach jedno- bądź wieloodmianowych, np. z czerwoną peonią Patio Moscow albo różową Patio Rome.
W opakowaniu znajduje się 1 sztuka kłącza piwonii, paeonii Patio Madrid do uprawy doniczkowej.
Na każdej paczce zamieszczono najważniejsze informacje dotyczące sadzenia roślin....

Napisz opinie

Podaj imię:


Napisz opinię: Informacja: HTML nie jest obsługiwany!

Ocena: Złe           Dobre

Przepisz kod widoczny poniżej: