Tester żywności Greentest ECO z miernikiem promieniowania

Tester żywności Greentest ECO z miernikiem promieniowania
Sklep: Srtech.pl
Srtech.pl

Cena: 899.00zł
Greentest ECO to urządzenia pozwalające na ocenę zawartości substancji chemicznych w świeżych produktach roślinnych takich jak owoce i warzywa poprzez ocenę zawartości azotanów w badanym produkcie.
Dodatkowo posiada licznik Geigera-Mullera, który pozwala określić poziom promieniowania produktów spożywczych.
Greentest ECO mierzy stężenie różnych soli w produkcie i na podstawie proporcji w jakich one występują dla danego warzywa/owocu, wylicza zawartość azotanów w jego miąższu.

Azotany są składnikiem roślinnych produktów rolnych, które wnikają do roślin w ramach nawożenia.
Intensywne nawożenie pozwala na zwiększenie plonów, ale również pogarsza właściwości produktów.
Azotany same w sobie są szkodliwe, a ich maksymalne dzienne spożycie jest określone przez WHO.
Dodatkowo azotany są wskaźnikiem – praktycznie nie zdarza się aby rolnik intensywnie nawożący swoją uprawę równie intensywnie nie używał pestycydów oraz innych środków chemicznych.
Tym samym zwiększona ilość azotanów świadczy o ogólnym przesyceniu danego produktu składnikami chemicznymi.

Greentest ECO sprawdza również zawartość azotanów w mięsie, co pozwala na ustalenie czy nie znalazły się tam w ramach hodowli danego zwierzęcia oraz pozwala ocenić, czy dana partia mięsa nie była nastrzykiwana substancjami konserwującymi.

Greentest ECO używamy poprzez umieszczenie sondy w badanym produkcie, a następnie wciśnięcie przycisku rozpoczynającego test.
Greentest w ciągu 3 sekund przeprowadzi test i go zinterpretuje.
Oprócz normy dla danego produktu oraz wyniku testu na wyświetlaczu pojawi się kolor odpowiadający wynikowi naszego produktu (zielony-ok, pomarańczowy-poziom powyżej normy, czerwony-bardzo znaczne przekroczenie norm).

Greentest ECO posiada wbudowany licznik Geigera-Müllera i pozwala na mierzenie promieniowania tła dla wszystkich produktów spożywczych i nie tylko. Miernik znajduje się w prawej części urządzenia.
Wystarczy tylko przysunąć urządzenie niedaleko od badanego obiektu i po paru sekundach odczytać wynik.
Badanie promieniowania jest możliwe jak z każdym innym licznikiem geigera-müllera i może dotyczyć wszystkich miejsc i przedmiotów (materiały budowlane, zabawki, drewno itp.).

Napisz opinie

Podaj imię:


Napisz opinię: Informacja: HTML nie jest obsługiwany!

Ocena: Złe           Dobre

Przepisz kod widoczny poniżej: