250 ekopreparatów na szkodniki i choroby - Zbigniew Przybylak

250 ekopreparatów na szkodniki i choroby - Zbigniew Przybylak
Sklep: Uprawiaj.pl
Uprawiaj.pl

Cena: 35.00zł
250 ekopreparatów na szkodniki i choroby Chcesz założyć ogród ekologiczny? Chcesz wyeliminować lub ograniczyć stosowanie agrochemii? 250 ekopreparatów na szkodniki i choroby to drugi z serii poradników poświęconych tradycyjnemu ogrodnictwu ekologicznemu.
To obszerny zbiór prostych receptur, na sprawdzone w praktyce ekologiczne preparaty i liczne porady dotyczące zapobiegania i zwalczania chorób grzybowych, oraz ograniczania nadmiaru szkodników.
Dzięki książce 250 ekopreparatów na szkodniki i choroby poznasz odpowiedzi na pytania: Jak wykorzystywać preparaty na bazie szarego mydła do ograniczania chorób i szkodników? Jak przygotowywać owadobójcze i grzybobójcze emulsje z dodatkiem olejów roślinnych? Jak sporządzać proste preparaty roślinne, wywary, wyciągi, odwary, gnojówki m.in. z pokrzywy, skrzypu, czarnego bzu, czosnku, cebuli, wrotyczu i wielu innych roślin? Jak wykorzystywać w ochronie roślin popiół drzewny, mączkę bazaltową, mąkę, serwatkę i inne domowe środki? Jak radzić sobie z inwazjami szkodników, szczególnie mszyc? Jakie znaczenie w zapobieganiu chorobom i szkodnikom ma mikoryza oraz kwasowość gleby? W poradniku zgromadzone zostały liczne informacje zaczerpnięte z polskiej i międzynarodowej literatury, jak i szczególnie cenne doświadczenia ogrodników i rolników ekologicznych.
W poradniku znajdziesz również rady słynnych polskich ogrodników z okresu międzywojennego.
Liczne rysunki, tabele i zestawienia sprawiają, że szybko dotrzesz do interesujących Cię informacji. Książkę można zamówić również w zestawie Tradycyjny Ogród Ekologiczny 250 ekopreparatów na szkodniki i choroby - spis treści Od autora 10 przykazań tradycyjnego ekologicznego ogrodnika 1.
W zgodzie z naturą, czyli najprostsza metoda pozbycia się chorób i szkodników 2.
Pomocna mikoryza, czyli jak grzyby mikoryzowe wpływają na plony, glebę, oraz zdrowie i odporność roślin na choroby i szkodniki 3.
Kwasowość gleby i jej wpływ na zdrowie i wzrost roślin 4.<...

Napisz opinie

Podaj imię:


Napisz opinię: Informacja: HTML nie jest obsługiwany!

Ocena: Złe           Dobre

Przepisz kod widoczny poniżej: