Ekologia a młode pokolenie
Czy młode pokolenie potrzebuje edukacji ekologicznej?
Obecne działania na rzecz ochrony przyrody nie są współmierne do problemu, jakim jest jej degradacja. Dlatego tak ważna jest ekologiczna edukacja młodego pokolenia.
Wirus Zika – wszystko co powinieneś wiedzieć o wirusie Zika
Co warto wiedzieć o wirusie Zika?
W mediach pojawiają się doniesienia o wirusie Zika, który przenoszony jest przez komary tygrysie. Wirus Zika wywołuje objawy podobne do grypy. Kojarzony jest też ze wzrostem przypadków małogłowia u niemowląt. Co to jest wirus Zika i czy powinniśmy się go bać?
Trzęsienia ziemi, które wstrząsnęły światem
Trzęsienia ziemi, które wstrząsnęły światem
Ziemia - stały ląd, opoka, synonim trwałej i stabilnej podstawy, dającej pewne oparcie stopom. Gdy drży, zagładzie ulegają nie tylko budowle wzniesione ręką ludzką, lecz wali się wówczas w gruzy cały świat zbudowany pieczołowicie przez człowieka na jakże złudnym poczuciu bezpieczeństwa.
Wyobraź sobie świat bez pszczół...
Wyobraź sobie świat bez pszczół...
Cały świat zmaga się dziś z kryzysem zapylania, a jego punktem wyjścia są stare poczciwie pszczoły. Dlatego naukowcy na całym świecie pracują nad planem „B”, czyli rozwiązaniem problemu zapylania bez udziału pszczół miodnych.
Polskie plaże otrzymują certyfikat Błękitna Flaga
Jaki jest stan polskich kąpielisk?
Czy polskie plaże i mariny są czyste? Czy kąpieliska w Polsce mogą spełniać najwyższe kryteria w zakresie jakości wody oraz bezpieczeństwa? Okazuje się, że tak! W tym sezonie aż 31 plaż i 6 marin otrzymało wyróżnienie Blue Flag – międzynarodowy certyfikat przyznawany za najwyższą dbałość o ...
 Problem bezdomności zwierząt będzie się powiększał
Problem bezdomności zwierząt będzie się powiększał
Gminy nie potrafią skutecznie zapobiegać bezdomności zwierząt – takie wnioski płynął z najnowszego raportu NIK. Brak w nich planu znakowania wszystkich zwierząt oraz realnych zachęt do kastracji lub sterylizacji psów i kotów mających właścicieli. Część z gmin nie zapewniła nawet obowiązkowego ...
Quady w lesie. Nielegalne rajdy quadami w lasach
Quadowcy wyruszyli w las
Robią wiele szkód – hałas, jaki im towarzyszy, powoduje płoszenie zwierzyny a także ptactwa w okresie lęgowym. Rozjeżdżanie terenów przyczynia się do erozji gleby. Niszczone są uprawy leśne, torfowiska, runo leśne, a także grzyby. Zagrażają turystom i spacerowiczom. Coraz większy kłopot na ...
Największe katastrofy jądrowe w historii
Największe katastrofy jądrowe w historii
W 1990 roku Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej opracowała siedmiostopniowy system stopniowania rodzajów awarii, gdzie poziom 0 oznacza brak albo zakłócenie mało znaczące dla technicznego bezpieczeństwa elektrowni, poziom 1 – anomalia, poziomy 2 i 3 – incydenty, a stopnie 4 do 7 obejmują ...
Dzień Ziemi. Jak świętować Dzień Ziemi?
Jak świętować Dzień Ziemi?
„Palący temat – niska emisja” – to motyw przewodni tegorocznego Dnia Ziemi. Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku, a w Polsce od roku 1990 r. Dzień Ziemi ma skłaniać do refleksji nad tym, co zrobić, by dbać o naszą planetę nie tylko od święta.
I Bóg stworzył Chwasty
I Bóg stworzył Chwasty
Prezentujemy anonimowy tekst z internetu przetłumaczony z jęz. angielskiego. Dedykujemy tę historyjkę miejskim zarządom zieleni.

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy