Ranking na najbrzydsze zwierzę na świecie

Galaretowata ryba z kwaśną miną wygrała w głosowaniu na maskotkę „Towarzystwa Ochrony Brzydkich Zwierząt”. Żyjąca u wybrzeży Australii „Psychrolutes marcidus” – otrzymała niechlubny tytuł najmniej urodziwego zwierzęcia na świecie.

Po w ogóle powstał ten ranking? Biolog i prezenter telewizyjny Simon Watt, prezes „Towarzystwa Ochrony Brzydkich Zwierząt” wyraził nadzieję, że ta kampania zwróci uwagę na te dziwne, „estetycznie poszkodowane” stworzenia, którym grozi wyginięcie.

„Tradycyjne podejście do ochrony przyrody jest bardzo egoistyczne. Dlaczego mamy chronić tylko zwierzęta, które są słodkie, jak na przykład pandy” – powiedział BBC News. „Oczywiście nie mam nic przeciwko ochronie pand, ale mają one tylu sympatyków, że swoją uwagę wolę skupić na gatunkach, które zdecydowanie bardziej potrzebują pomocy” – dodał.

Zobacz galerię zwierząt, które zostały uznane za najbrzydsze na świecie.

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj
Armagedon jest bliskoArmagedon jest bliskoZastanawiamy się co zrobić, by powstrzymać degradację środowiska i chronić Ziemię przed nadmierną...
Odrzucić ogon by żyćOdrzucić ogon by żyćNaukowcy znaleźli odpowiedź na pytanie stawiane od 50 lat: co wpływa na odrzucanie przez...

Pasaż zakupowy

Grzechy żywieniowe Polaków. Justyna Marszałkowska Jakubik o tym jak jeść by być zdrowym i szczęśliwym
[X] Zamknij