Zgazowywanie węgla w Polsce – 89 mln zł. na badania
Zgazowywanie węgla w Polsce
Jak zgazowywać węgiel i najefektywniej wytwarzać w tym procesie energię elektryczną oraz różnego rodzaju produkty chemiczne – m.in. takimi tematami zajmuje się powołane w maju konsorcjum naukowo-przemysłowe, którego liderem jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Na realizację tego projektu ...
Szwedzi z Polakami chcą produkować biogaz z glonów morskich
Szwedzi z Polakami chcą produkować biogaz z glonów morskich
Władze szwedzkiego Trelleborga razem z polskim Sopotem chcą wykorzystywać zalegające na plażach glony do produkcji biogazu. Szwedzko-polski projekt omawiano podczas dwudniowego spotkania w Trelleborgu.
Rozmowy o atomie
Energia jądrowa to nie tylko kilowaty energii, ale także niebezpieczne odpady radioaktywne. Stanowią one zagrożenie przez dziesiątki, a nawet setki tysięcy lat, a każdego roku produkujemy ich coraz więcej. Czy promieniotwórcze śmieci to jedyny ślad, jaki pozostawi po sobie nasza cywilizacja – ...
Czym zagraża nam Gazociąg Północny?
Czym zagraża nam Gazociąg Północny?
Kilka dni temu miała ruszyć budowa Gazociągu Północnego, jednak data tego wydarzenia została oficjalnie przesunięta na 9 kwietnia. Chociaż w ostatnim czasie przycichły kontrowersje wokół projektu przesyłania gazu przez Bałtyk, to jednak zagrożenia z niego wynikające wciąż są jak najbardziej ...
Nowe technologie energetyczne zmienią świat
Nowe technologie energetyczne zmienią świat
Ameryka ma mnóstwo gazu. Dzięki zmianom w technologii wydobycia własne zapasy tego paliwa wystarczą jej na ok. 100 lat. Jeśli technologie te wprowadzono by w Europie mogłyby zmienić euroazjatycki krajobraz geopolityczny – pisze „Wall Street Journal”.
Geotermia ma w Polsce szansę na rozwój
Geotermia ma w Polsce szansę na rozwój
Geotermia może być wykorzystywana do produkcji ciepła w lokalnych sieciach ciepłowniczych, a także jako atrakcja turystyczna w basenach geotermalnych. Posłowie, resort gospodarki oraz Polskie Stowarzyszenie Geotermiczne chcą promować geotermię w Polsce.
Zahibernowany komputer to mniejsza emisja CO2
Zahibernowany komputer to mniejsza emisja CO2
Milion godzin pracy komputerów mają zaoszczędzić w ciągu najbliższych trzech miesięcy internauci, którzy zdecydują się na korzystanie z trybu „uśpienia” swojego komputera przez co najmniej godzinę dziennie. Efektem ma być oszczędność prądu i mniejsza emisja CO2.
Warsztaty
Warsztaty "Zarządzanie Ubocznymi Produktami Spalania"
9-10 marca 2010 r., Businessman Institute, ul. Trakt Lubelski 40a, Warszawa
Warsztaty ”Energia z biogazu”
Warsztaty ”Energia z biogazu”
24-25 lutego 2010 r., Businessman Institute, Warszawa
Gdzie trafią radioaktywne odpady?
Gdzie trafią radioaktywne odpady?
Nie wiadomo jeszcze, gdzie powstanie elektrownia jądrowa. Rozpatrywane są różne lokalizacje. W grę wchodzą między innymi Klempicz i Żarnowiec. Gdzie będziemy składować radioaktywne odpady?

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy