Czy w Polsce można być „locavore”?
W jaki sposób można być „locavore” w Polsce?
Pojęcie „locavore” przywędrowało z Zachodu. Ten nieprzetłumaczalny termin oznacza osobę świadomie wybierającą żywność naturalną i produkowaną lokalnie. W USA i zachodniej Europie działa coraz więcej społeczności „locavores”, a samo określenie zdobyło taką popularność, że w 2007 r. stało się ...
W Chinach zakazano festiwalu
W Chinach zakazano festiwalu „Psiego mięsa”
Chińskie władze zakazały organizacji festiwalu „Psiego mięsa” w mieście Qianxi. Jest to odpowiedź na masowe protesty internautów i obrońców praw zwierząt – podaje CNN.
Ekologiczne gadżety dla fanów piłki nożnej
Ekologiczne gadżety dla fanów piłki nożnej
Piłka nożna to bardzo modny, a w ostatnim czasie szczególnie popularny temat w naszym kraju. Do EURO 2012 coraz bliżej, szczęśliwcy mogą już się cieszyć biletami na mecze. Czy kibice będą mogli kibicować w bardziej ekologiczny sposób?
Ekologia przyczyną rozpadu związków?
Czy ekologia może być przyczyną rozpadu związków?
Nie każdemu odpowiada życie w stylu „eko”. Co zatem, jeśli ona dba o środowisko, a on uważa to za nonsens lub odwrotnie?
W Krakowie powstała myjnia dla psów
Problem z kąpielą czworonoga rozwiązany
Jeśli masz dosyć mycia psa w swoim domu możesz skorzystać z samoobsługowej myjni dla czworonogów. Takie miejsce powstało w Krakowie.
Turanor, czyli największa łódź solarna opłynęła pół globu
Turanor, czyli największa łódź solarna na półmetku rejsu
Największy jacht solarny czyli Turanor po 250 dniach opłynął już pół globu. Po raz pierwszy został zaprezentowany we wrześniu ub. roku podczas Monaco Yacht Show. Po zakończeniu imprezy katamaran wyruszył w rejs - podaje portal Gazeta.pl.
Amerykańska moda na wielkie „niemycie”. Czy „brudna” moda zawita do Polski?
Czy amerykańska „brudna” moda zawita do Polski?
Prysznic trzy razy w tygodniu, włosy raz, przetarcie ciała cytryną lub nawilżoną chusteczką – to w zupełności wystarczy. Jak informuje Rzeczpospolita trend na „niemycie” zalewa Amerykę.
Akcja ekologiczna „...z natury segreguję!”. Żary – dzieci posegregowały odpady...
Twórczy recykling według przedszkolaków z Żar
Do 20 maja 2011 r. dzieci z żarskich przedszkoli i szkół podstawowych selektywnie zbierały odpady w ramach akcji „...z natury segreguję!”. Efekty ich pracy poznamy 4 czerwca br., podczas finału akcji.
Zmiany w przepisach - ułatwienia dla rowerzystów
Będzie nam się łatwiej jeździło po ulicach miast?
Od 21 maja 2011 r. zmieniły się przepisy w Ustawie o ruchu drogowym. Zmiany dotyczą nowych zasad ruchu rowerowego. Zgodnie z tym będzie nam się łatwiej jeździło po ulicach miast i nie tylko.
Wsiądź na rower i „Zaparkuj klimatycznie!” przy krasnalu, morsie, lajkoniku, lwie
Rower to środek transportu, to styl życia, to wolność
Głosowania w akcji „Zaparkuj klimatycznie!” dobiegły końca. W Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Bytomiu i Sopocie mieszkańcy zdecydowali, gdzie zostaną zamontowane klimatyczne stojaki rowerowe. Wybrano również najlepsze modele stojaków, które symbolizują każde z miast biorących udział w akcji. ...

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy