Akademik ze starych elewatorów zbożowych?

www.citiqproperty.co.za www.citiqproperty.co.za

Obecnie panuje trend na projektowanie mieszkań z recyklingu. W czterech ścianach „z odzysku” niedługo będą mieli okazję zamieszkać studenci z RPA. Efektowny kompleks kolorowych kontenerów powstały na starych elewatorach zbożowych od niedawna urozmaica krajobraz Johannesburga.W Johannesburgu powstał kompleks Mill Junction projektu Citiq Property Developers. Zawiera on przestrzeń mieszkalną dla 400 studentów. Pokoje się niewielkie, lecz przytulne, a na terenie budowli znajdują się również wspólne stołówki, sale do nauki i ćwiczeń.

Co ważne, cały akademik jest niezwykle wydajny pod względem energetycznym – światłem zarządza system fotokomórek, a drzwi i okna są dobrze izolowane. Zgodnie z zapewnieniami projektantów, Mill Junction zużywa o połowę mniej energii niż zwykły budynek o takich samych gabarytach.

W założeniu akademik stworzony na starych elewatorach ma być niedrogi w utrzymaniu i wynajmie. Ze względu na to, że w RPA niemal połowa młodzieży rezygnuje ze studiów z powodu wysokich opłat za domy studenckie, Mill Junction proponuje budynek, który będzie dostępy również dla niezamożnych uczniów.

http://www.ekologia.pl/ciekawostki/gasienice-ktore-jedza-plastik,22798.html
Alicja Chrząszcz

Źródło: www.miasto2077.pl
Źródło zdjęć: www.citiqproperty.co.za
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy