Cegły z morskich odpadów

http://www.byfusion.com http://www.byfusion.com

Obecnie panuje moda na tzw. blue-economy, czyli biznesy polegające na sprytnym wykorzystaniu odpadów. Jeden z zakrojonych na szeroką skalę projektów powstał za sprawą startupu o nazwie ByFusion. Firma ta zajmuje się zbieraniem plastikowych śmieci pływających po morzach i oceanach, a następnie przetwarzaniem ich na zwarte bloki, które można wykorzystać w przemyśle budowlanym.Technologia tworzenia „śmieciowych cegieł” polega na dokładnym sprasowaniu pochodzącego z odpadów plastiku bez konieczności uprzedniej segregacji i czyszczenia. Innowacyjny materiał budowlany nosi nazwę RePlast i daje możliwość tworzenia surowców o różnych kształtach.

Póki co właściciele ByFusion z plastikowych bloków budują murki i bariery drogowe. Jednocześnie swoim produktem starają się zainteresować firmy budowlane, które mogłyby wykorzystać eko-cegły np. do budowy biurowców. RePlast charakteryzują dobre parametry izolacji hałasu oraz ciepła. Co więcej, można nim budować przy użyciu samego kleju! Ten ekologiczny materiał przy produkcji emituje o 95% niższy poziom gazów cieplarnianych niż popularny beton.

ByFusion liczą na to, że ich cegły zdobędą szanowany certyfikat ekologiczny LEED. Należy im się? Zdecydowanie tak – brawa za pomysł!

www.byfusion.com
Alicja Chrząszcz

Źródło: http://www.miasto2077.pl/cegly-z-morskich-smieci/
Źródło zdjęcia: http://www.byfusion.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy