Jak poprawić swoją kondycję?

sport, zdrowa dieta fot. dreamstime

Lato to czas, kiedy wielu Polaków stara się poprawić swoją kondycję i wygląd ciała. Jest to bowiem ostatni moment przed wakacyjnymi wyjazdami, ale również przed powrotem do pracy. Ćwiczenia na świeżym powietrzem, na siłowni czy też w domowym zaciszu są też efektywniejsze w czasie ciepłej pogody. No i przede wszystkim o wiele przyjemniejsze. Jednak by osiągnąć trwałe i zauważalne efekty konieczne jest połączenie trzech elementów. Oto one.


 


Ćwiczenia fizyczne

 

Jedynym sposobem pozwalającym na poprawę umięśnienia organizmu są ćwiczenia fizyczne. To dzięki nim budowana jest tkanka mięśniowa i zwiększana jest wydajność ciała. Już niewielka aktywność fizyczna sprawia, że mięśnie zaczynają pracować, spalając jednocześnie nadmiar zgromadzonej w organizmie energii. Wykorzystanie pokładów tłuszczu sprawia, że mięśnie nie tylko stają się widoczniejsze, ale poprawia się wygląd całego ciała. Ćwiczenia fizyczne powinny być jednak dobrane zarówno do płci, wieku jak i trybu życia osoby ćwiczącej, najlepiej więc skorzystać z porady profesjonalnego trenera.


 


Zdrowa żywność

 

Nawet najlepsze i najbardziej wycieńczające ćwiczenia fizyczne nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli zaniedbana zostanie dieta. Jej integralnym elementem powinna być Zdrowa żywność i zbilansowane posiłki pozwalające na dostarczenie ciału wszystkich mikroelementów i witamin potrzebnych do codziennego, sprawnego funkcjonowania. Zdecydowanie należy zapomnieć o posiłkach z fast foodów, pełnych zbędnych kilokalorii i przesyconych tłuszczem. Choć jeden taki posiłek w tygodniu nie będzie problemem, to już codzienne stołowanie się w takich miejscach może zniweczyć wszystkie wysiłki.


 


Odżywki

 

Idealnym suplementem do ćwiczeń fizycznych i zdrowej diety są odżywki, które uzupełniają posiłki o dodatkowe elementy potrzebne organizmowi. Dzięki suplementom diety tłuszcz może być nie tylko szybciej spalany przez ciało, ale również i mięśnie mogą przyrastać w szybszym tempie. Idealnym rozwiązaniem jest włączenie odżywek do diety przygotowanej przez fachowca – dietetyka, trenera lub lekarza. Dzięki temu będzie to połączenie bezpieczne a jednocześnie bardzo efektywne.

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj
Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy