Jak poprawić swoją kondycję?

tooltip
fot. dreamstime
Czy Polska powinna być krajem wolnyn od GMO?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj

Lato to czas, kiedy wielu Polaków stara się poprawić swoją kondycję i wygląd ciała. Jest to bowiem ostatni moment przed wakacyjnymi wyjazdami, ale również przed powrotem do pracy. Ćwiczenia na świeżym powietrzem, na siłowni czy też w domowym zaciszu są też efektywniejsze w czasie ciepłej pogody. No i przede wszystkim o wiele przyjemniejsze. Jednak by osiągnąć trwałe i zauważalne efekty konieczne jest połączenie trzech elementów. Oto one.


 


Ćwiczenia fizyczne

 

Jedynym sposobem pozwalającym na poprawę umięśnienia organizmu są ćwiczenia fizyczne. To dzięki nim budowana jest tkanka mięśniowa i zwiększana jest wydajność ciała. Już niewielka aktywność fizyczna sprawia, że mięśnie zaczynają pracować, spalając jednocześnie nadmiar zgromadzonej w organizmie energii. Wykorzystanie pokładów tłuszczu sprawia, że mięśnie nie tylko stają się widoczniejsze, ale poprawia się wygląd całego ciała. Ćwiczenia fizyczne powinny być jednak dobrane zarówno do płci, wieku jak i trybu życia osoby ćwiczącej, najlepiej więc skorzystać z porady profesjonalnego trenera.


 


Zdrowa żywność

 

Nawet najlepsze i najbardziej wycieńczające ćwiczenia fizyczne nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli zaniedbana zostanie dieta. Jej integralnym elementem powinna być Zdrowa żywność i zbilansowane posiłki pozwalające na dostarczenie ciału wszystkich mikroelementów i witamin potrzebnych do codziennego, sprawnego funkcjonowania. Zdecydowanie należy zapomnieć o posiłkach z fast foodów, pełnych zbędnych kilokalorii i przesyconych tłuszczem. Choć jeden taki posiłek w tygodniu nie będzie problemem, to już codzienne stołowanie się w takich miejscach może zniweczyć wszystkie wysiłki.


 


Odżywki

 

Idealnym suplementem do ćwiczeń fizycznych i zdrowej diety są odżywki, które uzupełniają posiłki o dodatkowe elementy potrzebne organizmowi. Dzięki suplementom diety tłuszcz może być nie tylko szybciej spalany przez ciało, ale również i mięśnie mogą przyrastać w szybszym tempie. Idealnym rozwiązaniem jest włączenie odżywek do diety przygotowanej przez fachowca – dietetyka, trenera lub lekarza. Dzięki temu będzie to połączenie bezpieczne a jednocześnie bardzo efektywne.

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj
Wegetarianizm dla początkujących – jak uniknąć błędówWegetarianizm dla początkujących – jak uniknąć błędówJuż prawie 1 milion Polaków to jarosze. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na wegetarianizm?...

Pasaż zakupowy

Warstwa ozonowa i jej znaczenie. Czy dziura ozonowa to problem minionej epoki