Teksański projekt ogrodu botanicznego na polu golfowym

www.west8.nl www.west8.nl

Mimo że wielu Amerykanom jeszcze kilkanaście lat temu taki pomysł mógł wydawać się niedorzeczny, dziś w Teksasie spore poparcie zdobył projekt ogrodu botanicznego mającego powstać na powierzchni 49 pól golfowych. Houston Botanic Garden już niebawem urozmaici krajobraz przedmieść Glenbrook Valley.


Pomysłodawcą ogrodu botanicznego utworzonego na terenie kilkudziesięciu pól golfowych jest holenderskie biuro architektoniczne West8. Kiedy parę lat temu projekt Houston Botanic Garden trafił do wiadomości publicznej, spora część Teksańczyków była jemu przeciwna. Mieszkańcy nie chcieli oddać pól golfowych, a także obawiali się konsekwencji budowy na terenie przedmieść. Ostatecznie jednak pomysł zdobył poparcie większości mieszkańców i już niebawem rozpoczną się prace mające na celu utworzenie Ogrodu.

Ogród z wyspą

W założeniu park będzie składał się z dwóch części. Jedną z nich będzie Ogród Południowy, który ma stanowić miejsce spotkań, odpoczynku, imprez i rekreacji. Centralnym punktem parku będzie jednak przykryty zielonym łukiem most, mający za zadanie połączyć Ogród Południowy z Wyspą. W drugiej, odseparowanej od reszty, części Ogrodu zostaną zaś zasiane tropikalne rośliny, wśród których spacerowicze będą mogli się przechadzać w ciszy i spokoju.

Dizajnerski park nowym punktem na mapie Teksasu?


Mimo że sam projekt Ogrodu postał w 2015 roku, otwarcie parku nastąpi najwcześniej w 2020 roku. Wszystko zależy od wysokości środków potrzebnych do jego budowy. Jeżeli jednak twórcom planu uda się skutecznie przekonać Teksańczyków do idei dizajnerskiej zielonej przestrzeni przeznaczonej do aktywnego wypoczynku, nowe miejsce już niebawem pojawi się na turystycznej mapie Houston.
Alicja Chrząszcz


Źródło: www.miasto2077.pl
Źródło zdjęcia: www.west8.nl
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy