W Chinach powstaną wieżowce-ogrody

http://www.stefanoboeriarchitetti.net http://www.stefanoboeriarchitetti.net

Chińczycy wpadli na oryginalny pomysł walki ze smogiem ‒ o jakość miejskiego powietrza już niebawem zadbają niesamowite wieżowce-ogrody!Nie jest to pierwszy na świecie tego rodzaju projekt. Drapacze chmur pełniące funkcję gigantycznych skwerów możemy spotkać np. we Włoszech czy Meksyku. W Azji będzie to jednak pierwszy budynek tego typu. Za jego kształt odpowie firma architektoniczna o nazwie Stefano Boeri Architetti. Wieżowiec powstanie w Nankin – dawnej stolicy Chin i będzie nosił miano „Pionowego Lasu”.

Budynek złożony z dwóch wysokich wież porośniętych lasem zieleni ma stanąć już w 2018 roku. Będzie on domem dla 1100 drzew oraz ponad 2500 krzewów i zajmie obszar 6000 metrów kwadratowych!

„Pionowe lasy pomogą odbudować lokalną bioróżnorodność, zaabsorbują mnóstwo dwutlenku węgla i będą produkować ok. 60 kg tlenu dziennie” – zapewniają pomysłodawcy projektu.

Najwyższa wieża będzie miała 200 metrów wysokości, a na jej szczycie powstanie m.in. prywatny klub, muzeum i „szkoła zielonej architektury”. W sąsiadującej wieży będzie się mieścił natomiast basen i luksusowy hotel.

Tego rodzaju przedsięwzięcie, poza urozmaiceniem miejskiego krajobrazu, zapewni dom wielu gatunkom ptaków i owadów. Z kolei zasiana w tych wieżowcach roślinność znacznie poprawi jakość powietrza i pomoże walczyć ze smogiem w Nankin.

Czyżby zielona architektura miała stać się przyszłością miejskiego dizajnu?
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy