Zdrowa dieta to różnorodna dieta

Różnorodna dieta Ważna jest różnorodność spożywanych posiłków. Fot. sxc.hu
Zdrowa dieta oznacza dietę różnorodną. Aby uniknąć niedoborów, każdy posiłek powinien łączyć w sobie produkty ze zbóż, warzywa i owoce oraz produkty białkowe.

Elementem każdego posiłku powinny być świeże warzywa i owoce.
 Ponieważ są to produkty nieprzetworzone, stanowią niezastąpione źródło witamin i soli mineralnych. Cechują się także dużą zawartością błonnika, który wpływa dobroczynnie na pracę przewodu pokarmowego, ogranicza proces wchłaniania cholesterolu i trójglicerydów, redukuje ilość toksyn i metali ciężkich w organizmie.

Zawarty w warzywach i owocach kwas foliowy (witamina B9) odpowiada za dobre samopoczucie, pobudza powstawanie czerwonych krwinek, wpływa korzystnie na system nerwowy oraz funkcjonowanie przewodu pokarmowego, wątroby i żołądka. Niezwykle korzystne dla wspierania mechanizmów obronnych komórek organizmu są antyoksydanty – zawarte w warzywach naturalne substancje o działaniu przeciwutleniającym.

Plusem owoców i warzyw jest ich niska wartość kaloryczna, ponieważ niemal wszystkie charakteryzują się zawartością wody na poziomie 80-90% oraz minimalną zawartość tłuszczu.


wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy