Auta na wodór bardziej ekonomiczne i ciche
Auta na wodór bardziej ekonomiczne i ciche
Czy wodór może być paliwem przyszłości? Szybko rosnąca liczba aut na drogach i ograniczone zasoby tradycyjnych paliw, które starczą tylko na kilkadziesiąt lat, powodują, że koncerny samochodowe pracują nad nowymi napędami. Auta na wodór mają być przyjazne środowisku, bardziej ekonomiczne i ...
We Wrocławiu będzie można wypożyczyć elektryczne auto
We Wrocławiu będzie można wypożyczyć elektryczne auto
Wrocław ma szansę stać się pierwszym miastem w Polsce, który powstanie miejska wypożyczalnia aut elektrycznych. W ciągu dwóch lat wypożyczalnia ma oferować 200 pojazdów z silnikami o napędzie elektrycznym. Podobne projekty mają powstać w Warszawie i Krakowie.
Eco-driving – każdego stać na oszczędzanie
Czy eco-driving rzeczywiście się opłaca?
Przyjmuje się, że oszczędności wynikające z ekologicznej jazdy to od 5 do nawet 25%. Nie brakuje jednak jej przeciwników, którzy wykazują, że eco-driving negatywnie wpływa na silnik samochodu i może zwiększać, a nie zmniejszać zużycie paliwa.
Samochody napędzane powietrzem i wodą?
Samochody napędzane powietrzem i wodą?
Niezależny od dostaw ropy naftowej, wytwarzany z wody, CO2 i przy wykorzystaniu ekologicznego prądu? Taki jest e-diesel − syntetyczne paliwo, które jest dziełem naukowców z ośrodka badawczego zbudowanego przez Audi w Dreźnie.
Elektryczne auta powoli się rozpędzają
Elektryczne auta powoli się rozpędzają
Auta na prąd przyspieszają. I nie chodzi o ilość mechanicznych pod maską, ale o rosnący popyt na tego typu samochody. W tym roku zostanie sprzedanych około 500 tysięcy samochodów na prąd. Najwięcej na rynkach w Chinach i Europie. Za 10 lat po światowych drogach będzie jeździć już około 10 ...
Wodorowe patenty – rewolucja na rynku moto
Czy Mirai rozpocznie nową moto-erę?
Jeszcze do niedawna auta na wodór były tylko mrzonką. Do niedawna, bo od 15 grudnia 2014 r. w Japonii ruszyła sprzedaż modelu napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi o nazwie Mirai. Czy Mirai zwiastuje nową erę w motoryzacji i kolejny po samochodach hybrydowych wielki przełom ...
Ogniwa paliwowe to przyszłość motoryzacji!
Ogniwa paliwowe przyszłością motoryzacji!
Jaka przyszłość czeka ekologiczne napędy? Samochody elektryczne w centrach miast, a do dalszej jazdy – napędzane ogniwami paliwowymi.
Zużyte opony mogą posłużyć do produkcji alkoholu
Stare opony posłużą do produkcji alkoholu
Alkohol ze zużytych opon? Michelin we współpracy z firmami CEA, Proteus i SDTech pracuje nad nowymi technologiami zagospodarowania zużytych opon samochodowych.
Modelarstwo i recykling w jednym
Modele samochodów z.. puszek po piwie
Na nietypowy sposób wykorzystania puszek po piwie wpadł Sandy Senderson - pomysłowy inżynier z Nowej Zelandii buduje z nich wyszukane modele samochodów sportowych, o czym poinformował Telegraph.co.uk.
Elektryczny LEM najlepszy w Barcelonie
Elektryczny LEM najlepszy w Barcelonie
W zeszłym roku zajęli trzecie miejsce, a po zawodach ich wynalazek skradziono. Tym razem studenci Politechniki Wrocławskiej byli nie do pokonania. Ich Lekki Motocykl Elektryczny (LEM) okazał się najlepszy podczas międzynarodowych zawodów Smart Moto Challenge 2014 w Barcelonie.

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy