Zużyte opony mogą posłużyć do produkcji alkoholu
Stare opony posłużą do produkcji alkoholu
Alkohol ze zużytych opon? Michelin we współpracy z firmami CEA, Proteus i SDTech pracuje nad nowymi technologiami zagospodarowania zużytych opon samochodowych.
Modelarstwo i recykling w jednym
Modele samochodów z.. puszek po piwie
Na nietypowy sposób wykorzystania puszek po piwie wpadł Sandy Senderson - pomysłowy inżynier z Nowej Zelandii buduje z nich wyszukane modele samochodów sportowych, o czym poinformował Telegraph.co.uk.
Elektryczny LEM najlepszy w Barcelonie
Elektryczny LEM najlepszy w Barcelonie
W zeszłym roku zajęli trzecie miejsce, a po zawodach ich wynalazek skradziono. Tym razem studenci Politechniki Wrocławskiej byli nie do pokonania. Ich Lekki Motocykl Elektryczny (LEM) okazał się najlepszy podczas międzynarodowych zawodów Smart Moto Challenge 2014 w Barcelonie.
Ekologiczna samochody. Czy „zielona motoryzacja” ma przyszłość w Polsce?
Eko-motoryzacja ma przyszłość w Polsce?
Pojazdy elektryczne, hybrydowe i auta zasilane gazem – czy to jest właśnie przyszłość motoryzacji? Według Instytutu Transportu Samochodowego ITS, sektor ten będzie dalej rosnąć w tempie kilku procent rocznie. Czy „zielona motoryzacja” ma przyszłość również w Polsce?
Samochód z pomidorów przyszłością motoryzacji?
Czy pomidory są przyszłością motoryzacji?
Co ma wspólnego pomidor z samochodem? Okazuje się, że bardzo dużo. Naukowcy z firmy Ford Motor Company i H.J. Heinz Company pracują nad wykorzystaniem włókien pomidorów w produkcji odnawialnych kompozytów, z których powstają samochody.
Samochody z bananów i ananasów
Rewolucja w motoryzacji dzięki bananom
Opracowana przez brazylijskich naukowców metoda pozwala wykorzystać włókna roślinne z łodyg i liści ananasów czy bananów do produkcji tworzyw mogących znaleźć zastosowanie w przemyśle samochodowym – informuje serwis „EurekAlert”.
Elektryczne samochody coraz bezpieczniejsze
Elektryczne auta coraz bezpieczniejsze
Elektryczne auto Renault ZOE jest najbezpieczniejszym miejskim samochodem minionego roku – wynika z testów przeprowadzonych przez niezależną jednostkę badawczą Euro NCAP.
Elektryczne BMW i3 na polskim rynku
Czy elektryczny i3 podbije nasze serca?
W Polsce rusza sprzedaż pierwszego miejskiego BMW z napędem elektrycznym. Jak zapewniają przedstawiciele niemieckiego producenta model i3 będzie mógł przejechać 130-160 km na jednym ładowaniu. Koszt naładowania akumulatorów pojazdu to kilkanaście złotych.
Elektryczne ciastka?
Przejedź się elektrycznym... ciastkiem!
Elektryczne samochody już wkrótce opanują nasze ulice. Zobaczcie, jak przyszłość pojazdów na prąd widzi artystka Lisa Pongrace. Słodkości…
Te autobusy będą jeździć bez ładowania przez dobę
Będzie jeździć bez ładowania przez dobę
Firma Solaris szykuje się do zaprezentowania nowego modelu elektrycznego autobusu, który będzie mógł kursować 24 godziny na dobę. Wszystko dzięki nowej metodzie ładowania na przystankach, przy pomocy dachowego pantografu.
Pasaż zakupowy