Ekologiczna samochody. Czy „zielona motoryzacja” ma przyszłość w Polsce?
Eko-motoryzacja ma przyszłość w Polsce?
Pojazdy elektryczne, hybrydowe i auta zasilane gazem – czy to jest właśnie przyszłość motoryzacji? Według Instytutu Transportu Samochodowego ITS, sektor ten będzie dalej rosnąć w tempie kilku procent rocznie. Czy „zielona motoryzacja” ma przyszłość również w Polsce?
Samochód z pomidorów przyszłością motoryzacji?
Czy pomidory są przyszłością motoryzacji?
Co ma wspólnego pomidor z samochodem? Okazuje się, że bardzo dużo. Naukowcy z firmy Ford Motor Company i H.J. Heinz Company pracują nad wykorzystaniem włókien pomidorów w produkcji odnawialnych kompozytów, z których powstają samochody.
Samochody z bananów i ananasów
Rewolucja w motoryzacji dzięki bananom
Opracowana przez brazylijskich naukowców metoda pozwala wykorzystać włókna roślinne z łodyg i liści ananasów czy bananów do produkcji tworzyw mogących znaleźć zastosowanie w przemyśle samochodowym – informuje serwis „EurekAlert”.
Elektryczne samochody coraz bezpieczniejsze
Elektryczne auta coraz bezpieczniejsze
Elektryczne auto Renault ZOE jest najbezpieczniejszym miejskim samochodem minionego roku – wynika z testów przeprowadzonych przez niezależną jednostkę badawczą Euro NCAP.
Elektryczne BMW i3 na polskim rynku
Czy elektryczny i3 podbije nasze serca?
W Polsce rusza sprzedaż pierwszego miejskiego BMW z napędem elektrycznym. Jak zapewniają przedstawiciele niemieckiego producenta model i3 będzie mógł przejechać 130-160 km na jednym ładowaniu. Koszt naładowania akumulatorów pojazdu to kilkanaście złotych.
Elektryczne ciastka?
Przejedź się elektrycznym... ciastkiem!
Elektryczne samochody już wkrótce opanują nasze ulice. Zobaczcie, jak przyszłość pojazdów na prąd widzi artystka Lisa Pongrace. Słodkości…
Te autobusy będą jeździć bez ładowania przez dobę
Będzie jeździć bez ładowania przez dobę
Firma Solaris szykuje się do zaprezentowania nowego modelu elektrycznego autobusu, który będzie mógł kursować 24 godziny na dobę. Wszystko dzięki nowej metodzie ładowania na przystankach, przy pomocy dachowego pantografu.
380 km na jednym ładowaniu? To możliwe
Z Warszawy do Gdyni na jednym ładowaniu
Wyobraźmy sobie elektryczny samochód pokonujący trasę między Warszawą a Gdynią na jednym ładowaniu. Dziś pozostaje to jeszcze w sferze wyobraźni, ale wkrótce może się to zmienić. Dzięki nowemu akumulatorowi wykorzystującemu wodę, zasięg pojazdów elektrycznych będzie mógł przekroczyć 380 ...
Ten ogród porusza się z prędkością 60 km/h
Ogród na dachu hiszpańskich autobusów
Gdzie można założyć ogród? Praktycznie wszędzie! Jednak kto słyszał o ogrodzie, który porusza się z prędkością 60 km/h? Bo właśnie takie mobilne ogrody można spotkać na dachach hiszpańskich autobusów.
Na ulice Londynu wyjadą wodorowe auta
Na ulice Londynu wyjadą wodorowe auta
Pierwsze samochody o napędzie wodorowym już niebawem pojawią się na ulicach Londynu. 5 egzemplarzy modelu ix35 Fuel Cell – pierwszego na świecie samochodu o napędzie wodorowym – stanowić będzie integralny element projektu London Hydrogen Network Expansion (LHNE), którego celem jest rozwój ...

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy