Wykorzystaj podstawy fizyki w ecodrivingu
Wykorzystaj podstawy fizyki w ecodrivingu
Ceny paliw rosną, więc kierowcy robią wszystko, by zredukować koszty jazdy samochodem, co jest istotne w kontekście wakacyjnych podróży. Dlatego coraz częściej mówi się o ecodrivingu. Czym jest ecodriving i dlaczego warto wdrożyć w życie zasady ekologicznej i ekonomicznej jazdy?
Volvo: ładowanie w 90 minut i mocny silnik - Volvo rozwija auta elektryczne
Volvo - ładowanie w 90 minut i mocny silnik
Nowe, elektryczne Volvo C30 przyspiesza do 70 km/h w 5,9 sek. a ładowanie jego baterii zajmuje tylko 90 minut. Za kilka miesięcy pierwsza demonstracyjna partia 100 takich aut trafi do europejskich klientów flotowych.
Masz hybrydę? Tutaj możesz parkować za darmo
Masz hybrydę? Możesz parkować za darmo
Kraków, Katowice, Tarnów i Szczecin  – w tych miastach właściciele pojazdów hybrydowych i elektrycznych mogą parkować za darmo albo za „symboliczną” opłatą. Ułatwienia te mają zachęcić mieszkańców metropolii, by przesiedli się do bardziej „ekologicznych” aut.
Auta hybrydowe coraz bardziej opłacalne
Auta hybrydowe coraz bardziej opłacalne
Posiadanie auta hybrydowego staje się coraz bardziej korzystne cenowo, a przy normalnym użytkowaniu zakup tego typu pojazdu zwraca się po 4-5 latach. – podaje Agencja Informacyjna Newseria.
Biały samochód to niższe koszty paliwa!
Jasny samochód to niższe zużycie paliwa!
Z badań wykonanych w Laboratorium Berkeley Environmental Energy Division Technologie w Kalifornii wynika, że posiadacze białych i srebrnych aut zużywają mniej paliwa i emitują mniej dwutlenku węgla do atmosfery.
Strażnicy dostali samochody do przewozu zwierząt
Są nowe samochody do przewozu zwierząt
Ktoś zauważył dzika na ulicy, rannego łabędzia w parku, bezdomne psy czy węża, który z pewnością nie należy do fauny naturalnie występującej w Polsce. Gdzie dzwonią warszawiacy w takich wypadkach? Oczywiście do straży miejskiej, która otrzymała nowe samochody do przewozu zwierząt.
Zielony parking na elektryczne auta
Zielony parking dla elektrycznych aut
Obecnie większość globalnej energii wytwarzana jest w elektrowniach węglowych. Wraz ze wzrostem zainteresowania na auta elektryczne logiczną stała się potrzeba pozyskiwania energii z odnawialnych, ekologicznych źródeł. Pewien projektant przemysłowy znalazł ciekawy i praktyczny sposób ...
Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut
Wprowadzą pół miliona elektrycznych aut
Firma GM zamierza przeprowadzić rewolucję na rynku elektrycznych aut. Koncern samochodowy chce w ciągu pięciu lat sprzedać 500 tysięcy zelektryfikowanych pojazdów.
 „Bombus” – hybrydowe auto z Politechniki Krakowskiej
Bombus rozwiąże problem parkowania?
Jest mały (2,5 m długości i 1,2 m szerokości), lekki (240 kg), oszczędny i – zdaniem twórców – praktyczny. Czy hybrydowy pojazd miejski „Bombus” skonstruowany przez studentów z Politechniki Krakowskiej rozwiąże problemy z parkowaniem w wielkich aglomeracjach?
CArpooling: Zawieraj nowe znajomości i dbaj o środowisko
Podróżuj ekonomicznie i ekologicznie
Czy świat bez samochodów nie wyglądałby lepiej? Niestety całkowite pozbycie się aut z miast jest niewykonalne. W Europie Zachodniej znaleziono sposób na zmniejszenie ilości samochodów na drogach. Oprócz rezygnacji z jazdy samochodem na rzecz komunikacji miejskiej lub roweru promuje się ...

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy