Miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych
Miejska wypożyczalnia elektrycznych aut
W rejonie Saint-Quentin-en-Yvelines we Francji został uruchomiony program krótkoterminowego wynajmu pojazdów elektrycznych Twizy Way by Renault. Usługa obejmująca miasta Montigny-le-Bretonneux, Guyancourt, Voisins-le-Bretonneux i część Trappes (obszar 27 km2) była testowana od czerwca tego ...
Hybrydowa Toyota Yaris – dobre wyniki sprzedaży
Te auta rozchodzą się jak ciepłe bułeczki
Koncern zakładał, że sprzedaż Toyoty Yaris Hybrid nie przekroczy w całym 2012 roku 200 sztuk. W ciągu półtora miesiąca klienci zamówili ponad 290 takich aut. To 1/5 całej sprzedaży tego modelu w Polsce. Dzięki odmianie hybrydowej, Yaris okazał się numerem jeden swojego segmentu w lipcu. ...
BMW liczy na wzrost sprzedaży eko-samochodów
Polska: dobre prognozy dla rynku eko-aut
Według BMW rynek samochodów elektrycznych należy do perspektywicznych i to tu należy spodziewać się zwiększonego zainteresowania ze strony klientów. Potwierdzają to analizy globalnej firmy doradczej Frost & Sullivan, z których wynika, że sprzedaż eko-aut w Polsce powinna osiągnąć w 2017 ...
Samochód elektryczny? Czemu nie, ale pod warunkiem, że będzie tańszy.
Samochody elektryczne wciąż zbyt drogie
Ponad połowa Polaków bierze pod uwagę zakup samochodu z napędem elektrycznym – wynika z raportu „Obserwator Auto 2012. Europejczycy i samochód elektryczny” przeprowadzonego przez grupę BNP Paribas.
Co Polacy sądzą o samochodach elektrycznych?
Co Polacy sądzą o elektrycznych autach?
Zdecydowana większość Polaków (88 proc.) uważa, że samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji, a 74 proc. nie ma obaw związanych z takimi samochodami – wynika z badań TNS Polska przeprowadzonych na zlecenie Renault Polska.
„Tani” samochód elektryczny od Renault
„Tani” samochód elektryczny od Renault
Nowe kompaktowe autko od Renault – Zoe jest w stanie na 80-procentowym naładowaniu baterii pokonać (na torze) około 180 km. Tym samym samochód pobił o 30 kilometrów rekord należący dotychczas do Nissana Leafa.
Spektakularny sukces Bolidów Politechniki Śląskiej
Spektakularny sukces polskich bolidów
Zespół Silesian Geenpower odniósł spektakularne zwycięstwo zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce na podium w wyścigu lekkich pojazdów elektrycznych The Greenpower Corporate Challenge 2012 na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.
Volt i Ampera „Samochodami Roku 2012”
Volt i Ampera „Samochodami Roku 2012”
Chevrolet Volt i Opel Ampera otrzymały tytuł „Samochodu Roku 2012” (Car of the Year). Elektryczne auta bezapelacyjnie zwyciężyły z 330 punktami, pokonując m. in.  VW Up (281 punktów) i Forda Focus (256 punktów).
Kawa alternatywnym źródłem energii, które napędza samochód
Samochód napędzany aromatyczną kawą
W Wielkiej Brytanii stworzono samochód, wykorzystujący jako paliwo... mieloną kawę. Taki środek transportu jest pomysłem autorów programu popularyzującego naukę, nadawanego przez stację BBC. Celem eksperymentu jest wykazanie, że w charakterze paliwa mogą być wykorzystywane nie tylko pochodne ...
Samochód, który śledzi stan zdrowia kierowcy
Samochód, będzie śledził stan zdrowia kierowcy
Naukowcy z Niemiec opracowali czujniki, które zamontowane w kierownicy pozwalają rozpoznać niedyspozycję kierowcy i zapobiec wypadkowi - informuje serwis „EurekAlert”.

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy