Lampa z plastikowych butelek. Butelkowe lampy. PET

lampa 'Twitter Ball', źródło: http://www.sarahturner.co.uk lampa 'Twitter Ball', źródło: http://www.sarahturner.co.uk

Sympatyzujemy z ekologicznym designem. Dlaczego? Wielu projektantów potrafi zrobić coś z niczego, prawdziwe dzieło sztuki ze starych puszek lub ładny mebel z wyrzuconej, wydawałoby się nieprzydatnej komody. Zobaczcie, jaki pomysł miała Sarah Turner.


 
Zużyte plastikowe butelki… Co z nimi zrobić?  Większość ludzi po prostu je wyrzuca. Do specjalnych pojemników na plastik, ale najczęściej prosto do zbiorczego śmietnika.  Projektantka z Wielkiej Brytanii miała inny pomysł. Artystka zrobiła ze starych butelek prawdziwe dzieła sztuki - przeróżne lampy i żyrandole o fantazyjnych kształtach i barwach. Promocja racjonalnego gospodarowania produktem w najlepszym wydaniu!

Jak tego dokonała? Sarah zebrała butelki, oczyściła (metodą piaskowania) i nadała im dekoracyjne kształty. Z precyzyjnie wyciętych fragmentów ułożyła efektowne abażury i klosze, które sprawiają, że lampy dają nastrojowe, ale chłodne światło.

Lampa „Soda10” zrobiona jest ze zużytych butelek po wodzie, źródło: http://www.sarahturner.co.uk/Po więcej zajrzyjcie na stronę Turner: sarahturner.co.uk

Ekologia.pl

Galeria zdjęć

lampa
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy