Hodowla danieli w Bieszczadach

tooltip
Fot.: daniele
Jaką wybierzesz choinkę?
Naturalną
Sztuczną
W donicy
Głosuj
Prawie 200 hektarów prywatnych gruntów jest już ogrodzone, ziemię w Smolniku kupił przedsiębiorca spoza gminy Lutowiska. Inwestor pogodził się z ograniczeniami budowlanymi i postanowił wyłożyć pieniądze na hodowlę danieli.

Hodowla danieli staje się w Bieszczadach coraz popularniejsza. Zwierzęta pasą się już w kilku gospodarstwach, np. w Żłobku koło Czarnej. Tym bardziej, że do hodowli danieli chętnie dopłaca Unia Europejska. W latach 2004 - 2006 farmerzy mogli otrzymać nawet 65 procent dofinansowania. Nowe programy unijne do 2013 roku stwarzają jeszcze większe możliwości pozyskiwania pieniędzy.

To dobry interes, a zarazem atrakcja turystyczna - Te zwierzęta nie są wymagające, z powodzeniem mogą paść się na słabych glebach, a w Europie rośnie popyt na ich delikatne i zdrowe mięso. Twierdzi jeden z hodowców tych sympatycznych zwierząt.
Źródło: Lasy Polskie
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj
Niepylak Apollo uratowanyNiepylak Apollo uratowanyKilkanaście lat trwało ratowanie największego polskiego motyla - Niepylaka Apollo. - Możemy już...
Północne susły zmieniają klimat na Ziemi? Północne susły zmieniają klimat na Ziemi? Susły zmieniają klimat na ziemi? Zdaniem amerykańskich naukowców tryb życia arktycznych susłów...

Pasaż zakupowy

Izabela Miko. Biorę odpowiedzialność za to co kupuje i co wyrzucam bo w przyrodzie nic nie ginie
[X] Zamknij