Turcja walczy z powodzią
Jedna osoba zginęła a tysiące zostało bez dachu nad głową. Północna Turcja walczy z powodzią. Silne deszcze padają już od czwartku. W najbliższym czasie Turcy nie mogą liczyć na poprawę pogody.
Bangladesz: po ataku cyklonu konieczna będzie ewakuacja 3 mln osób
Potężny cyklon, który w czwartek wieczorem uderzył w południowe wybrzeża Bangladeszu, zrównał z ziemią tysiące domów i spowodował ewakuację 650 tys. ludzi. - Najprawdopodobniej łącznie trzeba będzie ewakuować ponad 3 mln osób - podają władze. Potężny cyklon, ...
Przyjęto Bałtycki Plan Działania
Przedstawiciele ministerstw środowiska dziewięciu państw nadbałtyckich oraz Unii Europejskiej przyjęli w Krakowie Bałtycki Plan Działania.
Kolejne silne trzęsienie ziemi w Chile
Kolejne trzęsienie ziemi wystąpiło w północnych regionach Chile. Tym razem jego siłę oszacowano na 6,8 stopnia w skali Richtera. Na światowych rynkach wzrosła cena miedzi, której ważnym producentem jest Chile.
Rząd o konferencji w Polsce dotyczącej zmian klimatu
Rząd ma podpisać umowę z sekretariatem ramowej konwencji narodów zjednoczonych ds. zmian klimatu w sprawie zorganizowania w Polsce XIV konferencji stron protokołu z Kioto. Uchwałę w tej sprawie rząd przyjął na wtorkowym posiedzeniu - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.
Morze Czarne zatrute na 10 lat
Ropa, która wyciekła z zatopionych statków po ostatnim sztormie na Morzu Czarnym, spowodowała gigantyczną katastrofę ekologiczną. Region będzie zatruty przez co najmniej dziesięć lat – oceniają specjaliści.
Mniej soli w soli na poznańskich ulicach
Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu pod presją ekologów ograniczył stosowanie środków chemicznych na drogach. Sól będzie wysypywana tylko w ostateczności. Z powodu soli i innych środków chemicznych po ostatniej zimie uschło aż 1000 drzew.
Rosyjska prasa o tragedii w Cieśninie Kerczeńskiej
Sztorm w Cieśninie Kerczeńskiej i na Morzu Czarnym zatopił 7 statków. Kilka wpłynęło na mielizny. Do wody przedostaje się siarka i mazut. Rosyjskie gazety na pierwszych stronach informują o wczorajszej tragedii.
Powódź w Wietnamie
Co najmniej dziewięć osób poniosło śmierć w wyniku nowej fali powodziowej w centralnym Wietnamie - podano w Hanoi. W ostatnim tygodniu w Wietnamie powódź spowodowała śmierć ponad siedemdziesięciu ludzi.
Katastrofa ekologiczna na Morzu Czarnym
Podczas sztormu na Morzu Czarnym przełamał się na pół rosyjski tankowiec. Około 1.300 ton mazutu wyciekło w niedzielę rano z rosyjskiego tankowca do wód Cieśniny Kerczeńskiej, łączącej Morze Azowskie i Morze Czarne. U wybrzeżu Krymu doszło też do dwóch innych wypadkó ...
Pasaż zakupowy