Każda podróż może być klimatyczna
Każda podróż może być klimatyczna
Elektrycznym skuterem nad morze
Elektrycznym skuterem nad morze
Jest ekologiczny, niestraszne mu zakorkowane ulice i nie masz problemów z jego zaparkowaniem ‒ w Trójmieście działa wypożyczalnia skuterów elektrycznych.
 Wrzucamy do oceanów 8 mln ton plastiku rocznie
Wrzucamy do oceanów 8 mln ton plastiku rocznie
Pływamy w zupie ze śmieci. Prawie osiem milionów ton plastikowych śmieci trafia rocznie do oceanów – alarmują naukowcy.
Jak reagują ptaki na zmiany klimatu?
Jak ptaki reagują na zmiany klimatu?
Jak reagują ptaki na zmiany klimatu? Niektóre gatunki zyskują na tych zmianach, a inne – zamieszkujące chłodniejsze rejony kontynentu – mogą na nich tracić. Wiedza ta pomoże przewidywać trendy populacji europejskich ptaków i pozwoli skoncentrować działania ochronne na gatunkach zagrożonych ...
Problem z węchem może zwiastować… zgon w ciągu 5 lat
Problem z węchem może zwiastować… zgon
Problem z węchem u osób starszych może zwiastować… zgon w ciągu najbliższych 5 lat. Zdaniem naukowców brak powonienia to sygnał, że z organizmem dzieje się coś złego. – wynika z badań opublikowanych na łamach „PLOS ONE”.
Jak duże są szanse na przetrwanie zagrożonych gatunków ssaków?
Jak duże są szanse na przetrwanie zagrożonych gatunków ssaków?
Od wieków wiele zwierząt i roślin znika z powierzchni ziemi z wielu powodów. Najczęściej wymieranie gatunków jest spowodowane zmniejszeniem różnorodności genetycznej, konkurencją międzygatunkową, epidemiami i zmianami środowiskowymi. W 2016 roku naukowcy zauważyli jednak, że wielkość ...
Panowie, nie noście telefonu w kieszeni!
Panowie, nie noście telefonu w spodniach!
Zła wiadomość dla Panów. Najnowsza analiza przygotowana przez badaczy z Izraela sugeruje, że mężczyźn, którzy noszą telefon komórkowy w kieszeni spodni, mogą zmniejszać swoje szanse na posiadanie potomstwa – mikrofale emitowane przez te urządzenia obniżają jakość spermy.
Dlaczego niektóre rośliny są odporne na susze?
Susza im nie straszna
Dlaczego niektóre rośliny – np. róża jerychońska czy sorgo – są bardziej odporne na suszę niż inne? Mogą mieć z tym pewien związek białka, które odpowiadają za magazynowanie cynku i innych metali ciężkich. Sprawdza to w swoich badaniach badaczka z Torunia.
MŚ: Wstrzymanie wycinki będzie kosztowało 3,2 mld zł
Wstrzymanie wycinki będzie kosztowało 3,2 mld zł
Wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej, tak jak chce tego Komisja Europejska, spowoduje szkody w środowisku o szacowanej wartości 3,2 mld zł - pisze w odpowiedzi do Trybunału Sprawiedliwości UE w tej sprawie resort środowiska.
Czym grozi mieszkanie przy ruchliwej drodze?
Czym grozi mieszkanie przy ruchliwej drodze?
Mieszkasz przy ruchliwej ulicy? Mamy dla ciebie złą wiadomość. U osób, które mieszkają w pobliżu ruchliwych dróg i autostrad zwiększa się ryzyko wystąpienia demencji - wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach czasopisma "Lancet".

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy