Problem z węchem może zwiastować… zgon w ciągu 5 latProblem z węchem może zwiastować… zgon w ciągu 5 lat
Problem z węchem u osób starszych może zwiastować… zgon w ciągu najbliższych 5 lat. Zdaniem naukowców brak powonienia to sygnał, ...
Jak duże są szanse na przetrwanie zagrożonych gatunków ssaków?Jak duże są szanse na przetrwanie zagrożonych gatunków ssaków?
Od wieków wiele zwierząt i roślin znika z powierzchni ziemi z wielu powodów. Najczęściej wymieranie gatunków jest spowodowane ...
Panowie, nie noście telefonu w kieszeni!
Panowie, nie noście telefonu w spodniach!
Zła wiadomość dla Panów. Najnowsza analiza przygotowana przez badaczy z Izraela sugeruje, że mężczyźn, którzy noszą telefon komórkowy w kieszeni spodni, mogą zmniejszać swoje szanse na posiadanie potomstwa – mikrofale emitowane przez te urządzenia obniżają jakość spermy.
Dlaczego niektóre rośliny są odporne na susze?
Susza im nie straszna
Dlaczego niektóre rośliny – np. róża jerychońska czy sorgo – są bardziej odporne na suszę niż inne? Mogą mieć z tym pewien związek białka, które odpowiadają za magazynowanie cynku i innych metali ciężkich. Sprawdza to w swoich badaniach badaczka z Torunia.
MŚ: Wstrzymanie wycinki będzie kosztowało 3,2 mld zł
Wstrzymanie wycinki będzie kosztowało 3,2 mld zł
Wstrzymanie wycinki w Puszczy Białowieskiej, tak jak chce tego Komisja Europejska, spowoduje szkody w środowisku o szacowanej wartości 3,2 mld zł - pisze w odpowiedzi do Trybunału Sprawiedliwości UE w tej sprawie resort środowiska.
Czym grozi mieszkanie przy ruchliwej drodze?
Czym grozi mieszkanie przy ruchliwej drodze?
Mieszkasz przy ruchliwej ulicy? Mamy dla ciebie złą wiadomość. U osób, które mieszkają w pobliżu ruchliwych dróg i autostrad zwiększa się ryzyko wystąpienia demencji - wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach czasopisma "Lancet".
To najszybciej rosnąca gałąź żywności sprzedawanej w sklepach
To najszybciej rosnąca gałąź żywności sprzedawanej w sklepach
Wartość krajowego rynku żywności ekologicznej w tym roku może przekroczyć miliard złotych. To najszybciej rosnąca gałąź żywności sprzedawanej w sklepach – wzrost szacuje się na ok. 20 proc. rocznie.
Owce w roli „żywych kosiarek”
Owce w roli „żywych kosiarek”
U podnóża góry Chojnik w Karkonoskim Parku Narodowym wybudowano owczarnie,  w której zamieszkało 40 owiec. Zwierzęta w roli „żywych kosiarek” pomagają  w ochronie półnaturalnych łąk, obfitujących w cenne gatunki roślin, takich  jak m.in.: krokus wiosenny, dziewięćsił ...
Trybunał Sprawiedliwości UE zakazuje wycinki na terenie Puszczy Białowieskiej.
Trybunał Sprawiedliwości UE zakazuje wycinki na terenie Puszczy Białowieskiej.
Trybunał Sprawiedliwości UE wydaje zakaz wycinki w Puszczy Białowieskiej  - piły i harwestery muszą zostać wstrzymane bezzwłocznie. Oznacza to, że w opinii Trybunału zwiększona wycinka w Puszczy może spowodować poważne i nieodwracalne szkody w tym bezcennym przyrodniczo miejscu. 
Transport żywych zwierząt - wyczerpane zwierzęta ciągnięte za szyje, szarpane za nogi i głodzone
Wyczerpane zwierzęta ciągnięte za szyje, szarpane za nogi i głodzone
Wyczerpane zwierzęta ciągnięte za szyje, szarpane za nogi i głodzone. Według najnowszego raportu organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt przepisy unijne dotyczące transportu żywych zwierząt są systematycznie łamane. Z Polski wysyłane są transporty bardzo młodych zwierząt, które ...
MŚ: na dziki będzie można polować cały rok
MŚ: na dziki będzie można polować cały rok
Ministerstwo Środowiska przekazało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne, dotyczący m.in. wprowadzenia całorocznego okresu polowań na dziki w całym kraju oraz wydłużenia okresu ...
Są zarzuty w głośnej sprawie znęcania się nad zwierzętami w cyrku
Są zarzuty w głośnej sprawie znęcania się nad zwierzętami w cyrku
Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu Zdroju postawiła 12 zarzutów Katerynie S. i Sebastianowi S., którym w 2016 roku Fundacja Viva interwencyjne odebrała niedźwiedzia Baloo, 3 żółwie i krokodyla. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

Pasaż zakupowy

Pasaż zakupowy