Otwarto pierwszą stację ładowania pojazdów elektrycznych

Czwartek 08.12.2016
Stacja na Słowacji

Wystartowała pierwsza ogólnopolska sieć publicznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Pierwszego ładowania elektrycznego pojazdu w sieci dokonali dziś w Galerii Mokotów w Warszawie Peter Badik, współzałożyciel Greenway Infrastructure i Michał Kurtyka, wiceminister energii. – Pojazdy elektryczne to bez wątpienia technologia przyszłości w motoryzacji. Jesteśmy dumni, że nasza firma sprowadza jej najnowocześniejsze osiągnięcia do Polski. Projekt na taką skalę i o takim zasięgu może być przełomowym impulsem rozwojowym, który wesprze rynek pojazdów elektrycznych w Polsce, wpływając istotnie na poprawę stanu środowiska i gospodarki – powiedział Peter Badik z Greenway.

– Cieszę się, że nasze działania w obszarze elektromobilności spotykają się z tak pozytywną reakcją ze strony przedsiębiorców, w tym inwestorów zagranicznych, którzy traktują Polskę jako wiarygodnego partnera. Projekt który dziś startuje wpisuje się w nasze działania w ramach Pakietu na Rzecz Czystego Transportu i stanowiący jego część Plan Rozwoju Elektromobilności – dodał wiceminister energii Michał Kurtyka.

To pierwsza stacja szybkiego ładowania zainstalowana w ramach sieci Greenway. Stacja umożliwia naładowanie samochodu w ciągu 30 minut. W sumie ma powstać 75 takich punktów, które będą zlokalizowane głównie w pobliżu autostrad i głównych dróg w całej Polsce.


Ekologia.pl
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy