Poparcie społecznie dla zakończenia transportu żywych zwierząt

Wtorek 20.06.2017
Stowarzyszenie Otwarte Klatki Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Kampania #StopTheTrucks, której celem jest zatrzymanie długodystansowego transportu żywych zwierząt, zyskała poparcie ponad miliona Europejczyków! Podpisy zbierane były jednocześnie w innych krajach i zostaną wręczone przedstawicielom Komisji Europejskiej.Każdego roku miliony kur, cieląt, świń, owiec, kóz i koni jest transportowanych na terenie Unii Europejskiej i poza jej granicami. W jakich warunkach się to odbywa? Zwierzęta często przemierzają tysiące kilometrów i spędzają w ciężarówkach kilka dni. Nim dotrą do celu, są skrajnie wykończone, odwodnione, mają liczne obrażenia. Niektóre z nich umierają już w trakcie transportu. Nie pozostaje to bez echa.  W 2016 roku została zainicjowana Kampania #StopTheTrucks, która wzywa członków Komisji Europejskiej do ograniczenia, a w konsekwencji wyeliminowania długodystansowego transportu żywych zwierząt.

Zdaniem obrońców praw zwierząt obecne przepisy mają wiele mankamentów. Pomimo dużego wsparcia społecznego i dowodów naukowych dotyczących potrzeb gatunkowych zwierząt, prawo mające chronić zwierzęta w transporcie nie zostało zmienione. Czy jest szansa, że w najbliższej przyszłości to się zmieni?

Kampania #StopTheTrucks zyskała ogromne wsparcie europejczyków ‒ już ponad milion osób podpisało się pod petycją o zakończenie długodystansowego transportu żywych zwierząt.

Zdaniem Stowarzyszenia Otwarte Klatki, inicjatywa daje jasny sygnał europosłom i
europosłankom, że jedyną drogą do polepszenia dobrostanu transportowanych zwierząt jest ukrócenie długodystansowego przewozu.

- Kampania #StopTheTrucks pokazała dobitnie okrutne warunki, w jakich transportowane są krowy, świnie, kury, kurczaki, owce i inne zwierzęta hodowlane - mówi Alicja Czerwińska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki, koordynatorka kampanii. - Pod listami do ministrów rolnictwa poszczególnych państw członkowskich podpisało się łącznie ponad milion europejczyków i ich głos nie może być zignorowany. Tak jak my, chcą oni zakończenia skrajnego cierpienia milionów zwierząt. Liczymy na to, że Komisja Europejska podejmie konkretne kroki, by zaprzestać okrucieństwu związanemu z długodystansowym
transportem żywych zwierząt - dopowiada Alicja Czerwińska.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy