Sensacyjne narodziny we wrocławskim zoo

Czwartek 16.02.2017
Zoo we Wrocławiu ma nowego mieszkańca.  2 lutego 2017 roku na świat przyszedł mały mrównik Zoo we Wrocławiu ma nowego mieszkańca. 2 lutego 2017 roku na świat przyszedł mały mrównik

Zoo we Wrocławiu ma nowego mieszkańca. 2 lutego 2017 roku na świat przyszedł mały mrównik. To wyjątkowe na skalę światową wydarzenie zoologiczne.Poród nie należał do najłatwiejszych. Maluch po przyjściu na świat nie oddychał i wymagał reanimacji. Po 60 minutach serce mrównika znowu zaczęło bić. Niestety matka nie przyjęła maleństwa, więc pozostało ono pod opieką kierownika sekcji małych ssaków Andrzeja Miozga. W chwili narodzin ważył 1,7 kg, jego ciało mierzyło 30 cm, ogon 20 cm, jego ryjek miał długość 5 cm, a język i uszy po 10 cm. Mrównik jest oczkiem w głowie swoich opiekunów i już zyskał miano mega słodziaka.

Co stanowi o wyjątkowości tych narodzin? Choć gatunek znany jest od XVIII wieku, nie jest często spotykany w ogrodach zoologicznych. Powodem są między innymi specyficzne warunki życia, które trzeba im zapewnić.
 
Mrównik (Orycteropus afer) zaliczany jest do 200 gatunków określonych jako „najmniejszej troski”, czyli gatunków których liczebność populacji na dzień dzisiejszy nie wzbudza niepokoju. Niestety ostatnie szacunki pokazują, że ich liczebność niepokojąco szybko spada.


wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy