Znamy już wszystkich artystów 3. edycji Olsztyn Green Festival 2016!

Piątek 15.07.2016
Olsztyn Green Festival 2016

Na Olsztyn Green Festival, który odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel w Olsztynie wystąpi 21 artystów i zespołów. Do już ogłoszonych dołączają Łona i Webber, Domowe Melodie, Piotr Zioła, Sorry Boys, Krzysztof Zalewski i Makabreski.Domowe Melodie – Kapelę tworzą Justyna „Jucho” Chowaniak (autorka muzyki i tekstów, wokalistka i pianistka) wraz ze Stanisławem Czyżewskim (kontrabas, akordeon) i Kubą Dykiertem (perkusja, gitara). Ich „Grażka” zadebiutowała na drugim miejscu Listy Przebojów Trójki, tydzień później zajęła pierwsze. Po zdobyciu serc słuchaczy w Polsce, zespół
zaraża swoją muzyką zagranicę.

Krzysztof Zalewski - Od debiutanckiej płyty „Pistolet" do ostatniego krążka "Zelig" minęło prawie dziesięć lat. W tym czasie artysta koncertował w całej Polsce z Nosowską, Hey, Muchami czy Brodką. Z tą ostatnią zwiedził świat, grając na wielu festiwalach w USA i Europie. Te oraz zeszłoroczne „Męskie Granie Orkiestra” były doświadczeniami, które teraz
procentują w jego własnych projektach.

Łona i Webber - To raper Adam „Łona” Zieliński i producent Andrzej „Webber” Mikosz. Zadebiutowali w 2001 roku płytą „Koniec żartów”, po drodze wydali m.in. krążek „Cztery i pół", najnowszy ich album zaś to „Nawiasem mówiąc”.

Za muzykę tradycyjnie odpowiada Webber, za słowa i rap Łona. - Tak jak Raczkowskiemu wystarcza kilka kresek by stworzyć małe arcydzieło, tak jemu potrzeba tylko kilka słów by zbudować opowieść gorzką, prześmieszną, wbijająca w zadumę. To Łona, raper nieprzeciętny - pisał Łukasz Kamiński w „Co Jest Grane 24”.

Makabreski czyli Natalia Grosiak i Bolek Makabreski. Natalia współtworzy grupę Mikromusic, z którym wystąpiła m.in. na Open'er Festival, a we współpracy z Fernandą Cardoso stworzyła zespół Herbatta. Z kolei Bolek gra w zespołach Ahimsa, Elvis Deluxe czy The Black Tapes. W dwoje zaś w przewrotny sposób opisują rzeczywistość.

Piotr Zioła po czterech latach od debiutu w „X-Factor” i gościnnych występach m.in. z Rysami i Justyną Święs z The Dumplings w tym roku wydał solowy album „Revolving Door”, oryginalną fuzję popu z rock&rollem lat 50. i 60.

Sorry Boys - Zespół tworzą: Izabela Komoszyńska - śpiew, instrumenty klawiszowe, Tomasz Dąbrowski - gitara, Piotr Blak - gitara, instrumenty klawiszowe, Bartosz Mielczarek - gitara basowa, Maciej Gołyźniak - perkusja. Grupa zadebiutowała w 2010 r. albumem „Hard Working Classes", w 2013 r. ukazała się „Vulcano”, druga płyta zespołu, która dotarła do czołówki podsumowań najlepszych polskich wydawnictw tamtego roku. - Czy nie taki powinien być idealny pop? - pisał Robert Sankowski w „Gazecie Wyborczej”.

Pozostali artyści Olsztyn Green Festival: Brodka, Rebeka, Mela Koteluk, Pustki, Smolik/Kev Fox, Organek, Ania Dąbrowska, Kortez, Voo Voo, Reni Jusis, Król, Leski, Rita Pax, Soniamiki i Zabrocki.

Więcej informacji na www.olsztyngreenfestival.com oraz na www.facebook.com/olsztyngreenfest
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy