Ekopraktyczni.pl: Dom, Miasto i Globalne wyzwania

Środa 12.10.2016
Eko Wyzwania – konferencja organizowana przez portal Ekopraktyczni.pl odbędzie się 25 października Eko Wyzwania – konferencja organizowana przez portal Ekopraktyczni.pl odbędzie się 25 października

To już piąte, jubileuszowe wydanie konferencji Ekopraktyczni.pl. Z tej okazji organizatorzy zaplanowali szereg ciekawych wydarzeń, a także zdrowy i smaczny lunch. Oczywiście wstęp jest bezpłatny, wystarczy wcześniejsza rejestracja.Eko Wyzwania – konferencja organizowana przez portal Ekopraktyczni.pl odbędzie się 25 października we wrocławskich Pawłowicach. Jeżeli interesujesz się ekologią (zawodowo lub nie) a także szeroko pojętą gospodarką, to wydarzenie jest dla ciebie. Dlaczego? Ekologia jest ściśle powiązana z tym co w gospodarce światowej teraz obserwujemy i ma na nas taki sam wpływ na Dolnym Śląsku jak i na drugim końcu świata.

O tak dalekich i skomplikowanych zależnościach opowie Marcin Popkiewicz, autor książek: Rewolucja energetyczna. Ale po co? czy Świat na rozdrożu; analityk mega trendów, fizyk, komentator. Na jubileuszowych Eko Wyzwaniach Marcin Popkiewicz będzie mówić przede wszystkim o zmianach klimatycznych.

Konferencja podzielona jest na trzy bloki tematyczne: Miasto, Dom, Globalne Wyzwania. W bloku Miasto będziemy dyskutować o mieście zrównoważonym, o jakości powietrza którym oddychają mieszkańcy miast, ale też o gospodarce odpadami. Dom – to temat do rozważań na tym co i jak możemy zrobić, aby nasze najbliższe otoczenie było ekologiczne, oszczędne energetycznie i zwyczajnie dla nas zdrowe. Globalne wyzwania to z kolei tematy dotyczące zmian zachodzących w środowisku naturalnym, ich konsekwencjom, ale i sposobom na ich powstrzymywanie. Czy jeszcze mamy czas i szansę na pojęcie tych wyzwań? To także będzie przedmiotem dyskusji panelowych.

Szczegółowy program można znaleźć między innymi na stronie www.ekopraktyczni.pl oraz na FB EKOpraktyczni.

W czasie konferencji zaprosimy wszystkich uczestników na zdrowy, wyjątkowo smaczny lunch oraz na przerwę kawową. Z okazji jubileuszu Ekopraktyczni.pl wydają magazyn, który trafi do rąk każdego, kto weźmie udział w Eko Wyzwaniach.

Jak to zrobić? Wystarczy przysłać mail z imieniem i nazwiskiem na adres gosia@ekpraktyczni.pl

Konferencja odbędzie się 25 października (wtorek), w godzinach 9.30-16.30 w Ponadregionalnym Rolniczym Centrum Kongresowym w Pawłowicach we Wrocławiu, przy ul. Pawłowickiej 87-89.

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy