Konkurs przyrodniczy „Świetlik”

tooltip
Czy elektrownia atomowa, to sposób na wzmocnienie suwerenności państwa?
Tak
Nie
Nie wiem
Głosuj

W imieniu Fundacji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik". Ideą przewodnią przedsięwzięcia jest zainteresowanie dzieci otaczającymi je zjawiskami przyrodniczymi i rozwinięcie umiejętności właściwego ich interpretowania.Zadaniem jakie postawili sobie organizatorzy jest także wzbudzenie w dzieciach pasji, dzięki której zrozumieją, że nauka może stanowić ciekawą alternatywę dla gier komputerowych, czy spędzania czasu przed telewizorem. Z pewnością aktywne uczestniczenie w lekcjach, zrobienie kroku bliżej świata, bliżej natury, zrozumienie i poznanie mechanizmów, które rządzą przyrodą – to dobry początek dla każdego ciekawego świata młodego człowieka.

Konkurs organizowany jest po raz czwarty, za każdym razem jako Konkurs Ogólnopolski. Będzie tak jak w poprzednich edycjach przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy z nich to przeprowadzenie prostych doświadczeń naukowych na podstawie opisów przygotowanych przez organizatorów, a drugi rozwiązanie testów w oparciu o przeprowadzone doświadczenia. Zeszłoroczna edycja, objęła swoim zasięgiem szkoły podstawowe i inne instytucje pracujące z dziećmi w wieku 8-12 lat na terenie całego kraju. W czwartej edycji poszerzamy grono odbiorców o uczestników klas pierwszych. Liczymy też, iż nauczyciele biorący udział w „Świetliku” wraz ze swoimi klasami: wzbogacą formy przekazywania informacji dzieciom, spróbują stworzyć nowy kanon nauczania – barwnego i obrazowego, wreszcie że podejmą próby wykorzenienia panującego stereotypu nauczania, opartego na czytaniu i rozwiązywaniu zadań.

Poszukując dla naszych najmłodszych obserwatorów przyrody jak najbardziej atrakcyjnej i nowoczesnej formy dla Konkursu nadaliśmy mu charakter internetowy Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” posiada swoją stronę internetową www.świetlik.edu.pl na której zarówno nauczyciele jak i uczniowie mogą znaleźć wszelkie potrzebne informacje dotyczące całej inicjatywy, materiały pomocnicze w przygotowaniach do Konkursu. Dokładamy wszelkich starań, by zachęcić naszych młodych uczestników do rozwijania ich niezwykłych inwencji twórczych w Krainie Nauk Przyrodniczych gdzie umiejętność eksperymentowania jest niezbędna.

Organizatorzy za udział w Konkursie przewidzieli nagrody zarówno dla uczniów, jak i dla szkół. Uczestnicy, którzy znajdą się w gronie najlepszych otrzymają cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Najliczniej uczestniczące szkoły mają szanse na wygranie Warsztatów Przyrodniczych przeprowadzonych na terenie ich siedziby przez pracowników Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz szczegółowymi informacjami na jego temat zamieszczonymi na stronie internetowej Konkursu www.swietlik.edu.pl.

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj
Bohaterskie Skrzatki Segregują Odpadki Bohaterskie Skrzatki Segregują Odpadki Jesteś wychowawcą przedszkolnym, troszczysz się o swoich podopiecznych i chcesz żeby potrafiły...
 „Drugie Życie Elektrośmieci”! To już VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Drugie Życie Elektrośmieci”! To już VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu EkologicznegoJaki jest cel konkurs „Drugie Życie Elektrośmieci”? Pierwsze założenie do podniesienie...

Pasaż zakupowy