23 stycznia -
23 stycznia - "Dzień bez torby foliowej"
23 stycznia br. w Łodzi będzie "Dniem bez torby foliowej".  Taką inicjatywę podjęli radni miasta. Akcja, poprzez ograniczenie dostępu do foliowych torebek, ma skłonić klientów do korzystania z opakowań papierowych lub wielokrotnego użytku. Tym samym ma zwrócić uwagę na konieczność ...
15 lutego: Dzień Oszczędzania Energii
15 lutego 2008 roku to data czwartej edycji obchodzonego na całym świecie Dnia Oszczędzania Energii. Po raz pierwszy udział w tym wydarzeniu wezmą jednostki samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.
Dzień Kota w Muzeum Zabawek i Zabawy
Pokaz bezdomnych kotów do adopcji, spotkanie wielbicieli tych czworonogów, konkursy oraz porady weterynarza odbyły się 17 lutego w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach w ramach obchodów Światowego Dnia Kota.
Rok 2008 – Rokiem Puszczy Knyszyńskiej
2008 to rok jubileuszowy XX - lecie powstania Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej (1988 – 2008). Z tej okazji odbędzie się wiele ciekawych przedsięwzięć. Wrota Podlasia objęły patronatem medialnym ten jubileusz.
Dzień Sprzeciwu Wobec Tam
Dziś obchodzimy światowy dzień przeciwko budowaniu tam.
20 marca - Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa
20 marca - Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa
Po raz pierwszy Dzień Bez Mięsa obchodziliśmy w 1985 roku. Inicjatywę zapoczątkowała niepubliczna organizacja FARM (Farm Animal Rights Movement).
22 marca - Światowy Dzień Wody
22 marca, obchodzony jest Światowy Dzień Wody (World Water Day) - ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992 roku.
Międzynarodowy Dzień Ptaków
Międzynarodowy Dzień Ptaków
Pierwszego kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ptaków, który ma zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa zagrażające ptakom na całym świecie i zachęcić ludzi do pomocy w ochronie tych zwierząt i ich siedlisk.
Tydzień Czystości Wód
Od 1 do 7 kwietnia br. obchodzimy Tydzień Czystości Wód. Jego celem jest zwrócenie uwagi na konieczność ochrony naszych wód.
Dzień Leśnika i Drzewiarza
Dzień Leśnika i Drzewiarza
Dziś obchodzimy Dzień leśnika i Drzewiarza. Lasy w Polsce rosną na 9 mln ha, czyli pokrywają ponad 28 proc. powierzchni kraju. Można zatem stwierdzić, że leśnicy gospodarują na niemal jednej czwartej powierzchni naszego kraju.

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy