Niszcząc środowisko niszczymy swoje zdrowie
Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia (7 kwietnia) jest obchodzony pod hasłem: "Chroniąc zdrowie przed zmianami klimatu" - poinformowała dyrektor biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce, Paulina Miśkiewicz.
8 kwietnia ma miejsce Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu  wobec GMO
8 kwietnia ma miejsce Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu wobec GMO
W tym dniu na całym świecie przedstawiciele różnych organizacji i instytucji, a także zwyczajni ludzie, zamanifestują swój sprzeciw wobec rozprzestrzeniania się GMO oraz będą prowadzić akcje edukacyjne.
Inauguracja Światowego Dnia Planety Ziemia
Inauguracja Światowego Dnia Planety Ziemia
W dniu 11 kwietnia 2008r. o godz. 15.00 w Muzeum Ziemi PAN, w Warszawie Henryk Jacek Jezierski wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju, weźmie udział w inauguracji Światowego Roku Planety Ziemia w Polsce oraz w otwarciu wystawy plenerowej "10 pytań o Ziemię - przeszłość przyszłości".
Obchody Dnia Ziemi w Polsce
Obchody Dnia Ziemi w Polsce
Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił w 1969 roku John McConnell na konferencji UNESCO dotyczącej środowiska naturalnego. Pierwsze obchody Dnia Ziemi miały miejsce 22 kwietnia 1970 roku w USA. Obchody Dnia Ziemi są apolityczne i dobrowolne. Na całym świecie w ...
Międzynarodowy Dzień  Przeciwko Wiwisekcji
Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji
24 kwietnia tego dnia na całym świecie grupy obrońców zwierząt prowadzą akcje na rzecz zaprzestania wiwisekcji, czyli dokonywania na żywych zwierzętach eksperymentalnych zabiegów operacyjnych.
Festyn: Światowy Dzień Ziemi, 27 kwietnia Pole Mokotowskie w Warszawie - PROGRAM
Festyn: Światowy Dzień Ziemi, 27 kwietnia Pole Mokotowskie w Warszawie - PROGRAM
Przedstawiamy szczegóły festynu z okazji Światowego Dnia Ziemi w dniu 27 kwietnia na Polu Mokotowskim w Warszawie. FESTYN 27 KWIETNIA 2008 r. godz. 10.00 – 22.00, Pole Mokotowskie, Warszawa
Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem
Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem
Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem obchodzony jest 25 kwietnia. Święto stworzone zostało przez Ligę Niedosłyszących (League for the Hard of Hearing) w celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie i zwiększanie świadomości występowania ...
11 maja - Dzień Bez Śmiecenia
11 maja - Dzień Bez Śmiecenia
Śmiecimy każdego dnia - w domu, w pracy, w szkole, na urlopie. Jemy, pijemy, pracujemy - pojawiają się puste butelki, słoiki kartonowe pudełka. Tylko w tym roku w Polsce pojawi się około 3.700 tys. ton odpadów opakowaniowych. Sprasowane i zbelowane, zapakowane na ciężarówki o ładowności 20 ton ...
Dzień Niezapominajki
Święto Niezapominajki obchodzone jest w Polsce od 2002 r. Pomysł zrodził się na antenie radiowej Jedynki podczas audycji Andrzeja Zalewskiego „Eko-Radio”. Zainteresowani sami tworzą tradycję Dnia Niezapominajki.
Dzień bociana 2009
Dzień bociana 2009
Wigilia Dnia Dziecka (31 maja) ogłoszona została przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura" Dniem Bociana. Na takie święto zasługują polskie bociany, których gnieździ się w Polsce najwięcej na świecie.

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy