Dzień Praw Zwierząt
Dzień Praw Zwierząt
Dzień Praw Zwierząt został ustanowiony 11 lat temu na wniosek Klubu Gaja. Obchodzony jest 22 maja w celu upamiętnienia uchwalenia przez Sejm w 1997 r. Ustawy o ochronie zwierząt. Wraz z przyjęciem Ustawy w polskim prawie pojawił się nowy, ważny zapis - "zwierzę nie jest rzeczą".
Dni Owada w Krakowie
Dni Owada w Krakowie
Tropikalne pająki, skorpiony i egzotyczne motyle, a także owadożerne rośliny, owady i wszystko to, co z owadami związane, miłośnicy entomologii znajdą na VIII Ogólnopolskich Dniach Owada, organizowanych od 30 maja do 1 czerwca na Uniwersytecie Rolniczym (UR) w Krakowie. Popularyzatorska impreza pod ...
“Śniadanie na trawie” – piknik na rynku w Toruniu
“Śniadanie na trawie” – piknik na rynku w Toruniu
W ramach Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego, 7 czerwca 2008, odbędzie się w Toruniu piknik. Zrób sobie tego dnia wolne, przynieś koc i przybory piknikowe, usiądź na zielonej, soczystej trawie. Zrelaksuj się i posłuchaj dobrej muzyki.
Święto Ogrodów
Święto Ogrodów
Ogród Botaniczny UJ, Klub Muzyki Współczesnej "Malwa" i Stowarzyszenie "Ogrody Sztuki" zapraszają do wzięcia udziału w "Święcie Ogrodów 2008", wspólnym przedsięwzięciu w czasie którego w różny sposób będzie można pokazać wszystko co wiąże się z ogrodami, sztuką ogrodniczą i kulturą w ogrodach.
Zielony Tydzień 2008
Zielony Tydzień 2008
Tegoroczna edycja Zielonego Tygodnia, którego obchody odbywają się w Brukseli, to okazja do dyskusji i zapoznania się z najnowszymi inicjatywami. A wszystko to pod hasłem „Ziemia jest tylko jedna – nie zmarnujmy jej!”.
Światowy Dzień Środowiska
Światowy Dzień Środowiska
Światowy Dzień Środowiska, zorganizowany przez ONZ , jest doskonałą okazją, aby przypomnieć o potrzebie oszczędzania energii. Zachęcamy wszystkich, by zmienili dotychczasowe przyzwyczajenia i zmniejszyli zużycie energii, może to bowiem pomóc w walce ze zmianami klimatu.
Dni Ochrony Środowiska
Dni Ochrony Środowiska
Dni Lasu i Zadrzewień
Dni Lasu i Zadrzewień
Trwają Dni Lasu i Zadrzewień. Ich tradycja narodziła się na początku XX wieku. Wtedy inicjowano pierwsze akcje sadzenia drzew przy drogach. W 1959 roku w Zarządzie Głównym Ligi Ochrony Przyrody powstał Komitet Dni Lasu, a potem Komisja Dni Lasu i Zadrzewień.
Europejski Dzień Wiatru
15 czerwca odbędzie się druga edycja europejskiego Dnia Wiatru. Z tej okazji nad jeziorem Malta w Poznaniu odbędą się koncerty, konkursy i zabawy edukacyjne – m.in. pokaz widowiskowych doświadczeń fizycznych.
Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą
Przypadający 17 czerwca Światowy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne NZ w 1995 roku (rezolucja 49/115).

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy