Bydgoskie Dni Ochrony Środowiska
Bydgoskie Dni Ochrony Środowiska
15 i 16 czerwca Urząd Miasta i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej zapraszają bydgoszczan na Dni Ochrony Środowiska pod hasłem „Zasmakuj recyklingu w nowej formie”.
Światowy Dzień Rybołówstwa
Światowy Dzień Rybołówstwa został ustanowiony przez Światową Konferencję ds. Rybołówstwa w 1984. Obchodzimy go co roku, 27 czerwca.
11 lipca: Światowy Dzień Ludności
W 1989 roku Rada Zarządzająca Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) wystąpiła z propozycją, aby 11 lipca obchodzono jako Światowy Dzień Ludności.
70 lat Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu
Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Kasprowym Wierchu ma już 70 lat. We wrześniu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zorganizuje "urodziny" placówki.
Europejski Dzień Parków Narodowych
Europejski Dzień Parków Narodowych
W rocznicę utworzenia pierwszego parku narodowego w Europie, obchodzony jest Europejski Dzień Parków Narodowych. Tym najstarszym europejskim parkiem narodowym jest szwedzki park narodowy Sarek utworzony 24 maja 1909 r.
Święto Polskiej Niezapominajki 2009
Już po raz siódmy na terenie RDLP w Radomiu odbędą się główne obchody Święta Polskiej Niezapominajki. W tym roku impreza będzie miała szczególny charakter w związku z 85-leciem Lasów Państwowych.
Magnez na zdrowie
Magnez na zdrowie
Polskie Towarzystwo Magnezologiczne (PTM) im. prof. Juliana Aleksandrowicza zajmuje się badaniami naukowymi i popularyzacją ochrony zdrowia społecznego w oparciu o działanie magnezu i innych pierwiastków na organizm człowieka i jego środowisko. 20 sierpnia przypada 100-lecie urodzin patrona PTM - ...
Wkrótce kolejne
Wkrótce kolejne "Święto krowy"
W Parku Narodowym "Ujście Warty" trwają przygotowania do kolejnego "Święta krowy". Odbywająca się od pięciu lat impreza ma przypominać, jak ważną rolę w ochronie siedlisk dzikich ptaków odgrywa bydło domowe.
Szwecja: Światowy Tydzień Wody
Szwecja: Światowy Tydzień Wody
W Sztokholmie rozpoczął się Światowy Tydzień Wody. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą, by zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do czystej wody było jednym z najważniejszych zadań społeczności międzynarodowej.
Jubileusz Uzdrowiska w Krynicy
Jubileusz Uzdrowiska w Krynicy
Dwustulecie rozlewnictwa wody mineralnej oraz dwieście piętnastą rocznicę rozpoczęcia lecznictwa uzdrowiskowego świętuje Krynica. Jej bogactwem są przede wszystkim wody mineralne o leczniczych właściwościach. O składzie wody i specyfice uzdrowiska będzie mowa na konferencji, która odbędzie się w ...

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy