Ekologia i Kościół. Dlaczego św. Franciszek z Asyżu został patronem ekologów?
Ekologia i Kościół. Dlaczego św. Franciszek z Asyżu został patronem ekologów?
O św. Franciszku z Asyżu, ekologii w Kościele i o prawach zwierząt, z ojcem Zbigniewem Świerczkiem, franciszkaninem z kościelnego Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu, rozmawia redaktor Ekologia.pl – Joanna Szubierajska.
Permakultura i zrównoważone rolnictwo. Wojciech Majda o projektowaniu w zgodzie z naturą
Permakultura i zrównoważone rolnictwo
Permakultura jest pojęciem jeszcze mało znanym w Polsce. O tym czym jest permakultura i jak można zaprojektować osiedla ludzkie w zgodzie z naturą z Wojciechem Majdą, założycielem Polskiego Instytutu Permakultury oraz autorem bloga permakulturnik.blogspot.com rozmawia Adriana Borkowska z ...
Wegetarianizm w Polsce. Dieta dla wegetarian – za i przeciw
Wegetarianizm w Polsce. Dieta dla wegetarian – za i przeciw
O zdrowotnych walorach diety wegetariańskiej, najczęściej powtarzanych mitach, wegetariańskim dziecku i świadomości ludzi na temat odżywiania rozmawiam z panią mgr Małgorzatą Rzeszutek-Desmond, specjalistą w dziedzinie medycyny żywienia, absolwentką Uniwersytetu Thames Valley w Londynie, która ...
Dominik Dobrowolski i rowerowa wyprawa dookoła Bałtyku „Cycling-Recycling”
Dominik Dobrowolski i rowerowa wyprawa dookoła Bałtyku „Cycling-Recycling”
Na temat ekologii, gospodarki odpadami w Polsce i „Dekalogu Bałtyckiego” z Dominikiem Dobrowolskim, ojcem 2 dzieci, producentem domowych win, a przede wszystkim organizatorem  wyprawy rowerowej wokół Bałtyku „Cycling-Recycling", rozmawia redaktor Ekologia.pl Joanna Szubierajska.
Jak wygląda sytuacja energetyczna w Polsce?
Jaka jest sytuacja energetyczna w Polsce?
O ciężkiej sytuacji polskiej energetyki, odnawialnych źródłach energii i Euro 2012, z Krzysztofem Żmijewskim, ekspertem w dziedzinie energetyki, rozmawia redaktor Ekologia.pl Piotr Moranowski.
LOHAS w Polsce. Lohasi – młodzi, bogaci i… ekologiczni?
LOHAS w Polsce. Lohasi – młodzi, bogaci i… ekologiczni?
Świat cały czas się zmienia, a razem z nim oblicze ekologii. Teraz ekolodzy to nie idealiści w powyciąganych swetrach, którzy przykuwają się do drzew lub koczują na dachu ministerstwa. Ekolodzy to ludzie, którzy chcą działać na rzecz środowiska naturalnego, nie rezygnując jednocześnie z prawa ...
Energetyka: światowy poligon innowacyjności XXI wieku
Energetyka: światowy poligon innowacyjności XXI wieku
Ostatnio mamy do czynienia z wielkimi kontraktami biznesowymi, takimi jak zakup przez Chiny instalacji fotowoltaicznych o mocy 2000 MW od amerykańskiej firmy First Solar, czy też umowami międzynarodowymi, takimi jak umowa o utworzeniu Rosyjsko-Niemieckiej Agencji ds. Energetyki Odnawialnej, ...
Łowcy Burz tropią anomalie pogodowe - wywiad ekologia.pl
W pogoni za wiatrem
Anomalie pogodowe z reguły odstraszają ludzi – wzbudzają w nich lęk. Jednak jest w Polsce grupa osób dla których śledzenie gwałtownych burz i tornad stało się pasją, a może i życiowym powołaniem. Z Arturem Surowieckim ze stowarzyszenia „Polscy Łowcy Burz” rozmawia redaktor Joanna Szubierajska.
Bohdan Szymański o ekologii – wywiad Ekologia.pl
Ekologia to socjologia w świecie przyrody
O tym, czym naprawdę jest ekologia oraz czy sprawia problem polskim politykom, z Bohdanem Szymańskim, tegorocznym laureatem konkursu „Człowiek Roku Polskiej Ekologii”, rozmawia redaktor Emilia Todorska.
Łowca węży to zawód jak inne…
Łowca węży to zawód jak inne…
Rozmowa z Bartkiem Gorzkowskim – polskim „łowcą węży”, miłośnikiem przyrody, pracownikiem egzotarium oraz terrarystą z wieloletnim doświadczeniem.

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż