Wywiad – Anna Krasucka Akademia Odżywiania dla Zdrowia „PIĘĆ SMAKÓW”

Anna Krasucka- Akademia Odżywiania dla Zdrowia „PIĘĆ SMAKÓW” Anna Krasucka - Akademia Odżywiania dla Zdrowia „PIĘĆ SMAKÓW”

Patrząc na półki z pieczywem w dużych sklepach można odnieść wrażenie, że prawdziwego chleba już nie ma. Dzisiejsze pieczywo wypełnione jest stabilizatorami, spulchniaczami i konserwantami. Zatem nie dziwi fakt, iż coraz więcej osób decyduje się na pieczenie chleba w domu. O wyższości prawdziwego, swojskiego chleba nad tym ze sklepu opowiada Anna Krasucka właścicielka Akademii Odżywiania dla Zdrowia PIĘĆ SMAKÓW (www.piecsmakow.com.pl).Joanna Szubierajska: Kiedyś chleb darzono ogromnym szacunkiem.  A teraz wydaje mi się, że coraz częściej chleb jest traktowany nie jako świętość, ale jako towar.

Anna Krasucka: Już od paru lat panuje taka tendencja, że chleb stał się naszym podstawowym posiłkiem. Jemy go trzy razy dziennie – kanapki na śniadanie, kanapki w pracy czy w szkole i kanapki na kolacje. Dawniej wyglądało to zupełnie inaczej – chleb był dodatkiem do ciepłej strawy. Teraz jemy dużo pieczywa, bo nie mamy czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków w domu.

A co z jakością chleba?

Ludzie chcą kupować coraz taniej. A im niższa cena, tym niższa jakość produktu. Można powiedzieć, że już na etapie uprawy zboża ten chleb traci na jakości. Na polach stosuje się coraz więcej nawozów chemicznych, środków ochrony roślin, dochodzi do tego także GMO.  Pszenica jest tak modyfikowana, by dawała jak największe plony, a przy tym zawiera coraz więcej glutenu.

Później mamy produkcję – taki typowy chleb z supermarketu robiony jest głównie z mąki rafinowanej czyli oczyszczonej. Mąka taka nie zawiera żadnych wartości odżywczych. Chodzi głównie o to, by ciasto było piękne, pulchne i wyrośnięte.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowy

Pasaż zakupowy